Preparaty przyspieszające wzrost włosów

 

Po przebytej kuracji silnymi lekami moje włosy były w strasznym stanie. Wiedziałam, że skutkiem ubocznym może być ich przesuszenie i wypadanie, ale sądziłam, że uda mi się temu zapobiec. Zmieniłam od razu szampon na bardzo odżywczy i nawilżający, kupiłam polecaną przez koleżankę maskę do włosów oraz do skóry głowy. Niestety, moja regularna pielęgnacja nie zaradziła problemowi w stu procentach.

Wzmocnienie włosów osłabionych

jak przyspieszyć wzrost włosów osłabionychWłosy nie wypadały garściami, ale wypadały bardziej niż zwykle. Robiły się tez sianowate i spokojnie mogłam je myć raz na tydzień, a przetłuszczone nie były. Wiedziałam, że dopóki biorę leki to nawet najlepsza kuracja nie da mi nie wiadomo jakich efektów, więc czekałam. Po skończonej kuracji chciałam jak najszybciej odbudować swoje włosy. Tak żeby odrosły, zagęściły się, by pojawiły się też ,,nowe” włosy, czyli baby hair. Zastanawiałam się jak przyspieszyć wzrost włosów osłabionych. Przeglądałam wiele informacji na ten temat w internecie. Szukałam skutecznych preparatów, suplementów, czy wcierek robionych w domu. Wiele dziewczyn polecało picie herbatki z mieszanki skrzypu i pokrzywy. Ja jednak nie znoszę ziołowych herbat, więc zrezygnowałam. Znalazłam suplementy diety z wyciągami z tych roślin, wzbogacone o wapń i cynk. Miały one wpływ na to, że włosy przestaną wypadać, a paznokcie nie będą się rozdwajać ani łamać. Takie dwa w jednym. Popularne było tez stosowne wcierki z kozieradki. Ziele się zaparza a napar wsmarowuje w skórę głowy, można robić też płukanki. Kozieradka pachniała trochę jak rosół, ale nie zawadziło spróbować. Wcierki nie są kłopotliwe w stosowaniu i nie trzeba ich zmywać jak odżywek. Do włosów osłabionych polecano też preparaty proteinowe, najczęściej te z keratyną i jedwabiem. Keratyna to budulec włosa, więc wzmocni jego strukturę. Jedwab dodatkowo doda włosom blasku i wygładzi je. Warto jest stosować zarówno szampony, jak i odżywki czy maski proteinowe. Razem dadzą lepszy efekt. Czytałam też na temat stosowania olejów w pielęgnacji włosów, ale już nie chciałam przesadzać i stosować wszystkiego naraz. Ważna jest regularna i dobrze ułożona pielęgnacja.

Przyjmowanie suplementów, połączone z wcierkami z kozieradki i szamponem z dodatkiem keratyny sprawił, że moje słabe i wypadające włosy znacząco się wzmocniły i zagęściły. Rosły szybciej i nie zostawało ich tyle na szczotce. Dodatkowo stały się bardziej miękkie, gładkie i lśniące. Gdyby nie inwazyjna kuracja to nie zaczęłabym czytać tyle o pielęgnacji włosów, także przyniosła mi ona wiele korzyści.