Prawo rodzinne Wrocław

Dziedziny prawa możemy podzielić ze względu na trudności z interpretacją dla przeciętnego Kowalskiego. Jedną z trudniejszych dziedzin prawa jest z pewnością prawo rodzinne. Sytuacje życiowe rodzin bywają na tyle skomplikowane, że ciężko adekwatnie zinterpretować je względem przepisów prawnych. W tej dziedzinie pomoc adwokata jest niezbędna, jeśli chcemy działać na swoją korzyść. 

Adwokaci do spraw rodzinnych

adwokat rodzinny z wrocławiaStatystyki mówią same za siebie. W mieście rozwodzi się 44% małżeństw. Na wsi te statystyki są korzystniejsze, bo tylko 22% par decyduje się na rozstanie. Rozwody i sprawy dotyczące dzieci z małżeństwa to najczęstsze prowadzone czynności w wydziale rodzinnym sądów rejonowych. Sprawy zwykle ciągną się latami i powodują mnóstwo stresu. Nie zamierzam rozpisywać się na tematy przyczyn rozstań, ale chciałabym przedstawić wam, jak to wygląda od strony prawnej. Jeśli podjęliśmy już tą niełatwą decyzję o rozwodzie musimy zastanowić się czy chcemy wnioskować o rozwód z winy małżonka. Należy pamiętać przy tym, ,że w przypadku, jeśli małżonek udowodni nam winę choćby w 1% to rozwód zostanie orzeczony z winy obu stron. Korzystając z pomocy adwokata, z pewnością oceni on sens wnioskowania o tego typu rozwód. Rozwody z winy obu stron przebiegają dość szybko i sprawnie. Na długość postępowania składa się nie tylko orzekanie winy, ale przede wszystkim podział majątku, który bywa kłopotliwy. Do tego, jeśli posiadamy dzieci musimy ustalić opiekę, miejsce zamieszkania dzieci, oraz alimenty i ich wysokość. Jeśli więc wnioskujemy o winę współmałżonka, podział majątku i wszelkie sprawy związane z dziećmi możemy być pewni, że cały proces nie będzie trwał krótko. Takie sprawy ciągną się latami. Już samo rozstanie z partnerem jest dla nas bardzo stresujące, dlatego warto zaoszczędzić sobie stresu i czasu decydując się na dobrego adwokata. Dobry adwokat rodzinny z Wrocławia może zadbać o nasze wszelkie sprawy formalno – prawne i uczestniczyć za nas w postępowaniu sądowym. W takiej sytuacji możemy być pewni, że nasze sprawy potoczą się maksymalnie na naszą korzyść i o nic nie będziemy musieli się martwić. 

Długość postępowania przed sądem rodzinnym zależy od wielu czynników. Oprócz tych, na które nie mamy wpływu znacznie opóźniają nas braki formalne we wniosku i niejasno sprecyzowane żądania przed sądem. Uzupełnianie braków i zbieranie dowodów kosztuje nas mnóstwo czasu i stresu. Dlatego dobry specjalista w dziedzinie prawa może znacznie przyśpieszyć czas zakończenia nieprzyjemnej dla nas sprawy.