Poszukiwania tkanin żakardowych

Jestem krawcową. Często szyję ubrania także dla samej siebie. Uważam, że tam jest taniej, niż gdybym kupowała je w sklepie odzieżowym. Poza tym zawsze mam pewność, że ubranie będzie wyglądało, dokładnie tak, jak sobie tego życzę. Ostatnio zdecydowałam się uszyć dla siebie kilka cienkich koszul na lato z krótkim rękawem. Miałam już prawie wszystko gotowe. Musiałam jeszcze tylko kupić odpowiednią tkaninę, która będzie odpowiednia na takie ubrania. Zależało mi na czymś eleganckim i lekkim, a przy tym miękkim w dotyku.

Zdecydowałam się na tkaninę żakardową

piękna tkanina żakardowa w sklepiePo dłuższym zastanowieniu doszłam do wniosku, że najlepsza będzie dla mnie piękna tkanina żakardowa W sklepie z artykułami do szycia, który znajdował się niedaleko mojego miejsca zamieszkania, bez problemu znalazłam odpowiedni materiał, który sprostał moim oczekiwaniom. Była to różnokolorowa tkanina wykonana z wysokiej jakości żakardu jedwabnego. Taka żakardowa tkanina nie wymaga podszewki, ponieważ nie jest przezroczysta i ubranie po uszyciu nie prześwituje na ciele. Dzięki temu świetnie nadaje się na gorące, letnie dni. Jest ona przyjemna w dotyku, miękka i delikatna. Wiele osób podkreśla, że jej kolory nie spierają się w praniu i nie blakną przez nadmiar promieni słonecznych. Tkanina jest także hipoalergiczna i nie wywołuje podrażnień po założeniu na gołe ciało. Bardzo dobrze sprawdza się jako materiał na sukienki, spódnice, bluzki, koszule, a nawet apaszki. Od razu zdecydowałam się ją zakupić, ponieważ była dostępna w bardzo niskiej, atrakcyjnej cenie. Poprosiłam sprzedawczynię, żeby zapakowała dla mnie dziesięć metrów bieżących tej tkaniny i skierowałam się do kasy. Byłam pewna, że taka ilość materiału w zupełności wystarczy na taką liczbę koszul, jaką chciałam dla siebie uszyć. Już wkrótce przekonałam się, że to był naprawdę bardzo dobry wybór. Tkanina okazała się naprawdę wysokojakościowa. Bardzo dobrze mi się na niej pracowało. Była miękka, dlatego mogłam szyć zarówno ręcznie, jak i za pomocą maszyny do szycia.

Uszyte z tej tkaniny koszule wyglądały naprawdę elegancko. Materiał świetnie leżał na ciele i bardzo dobrze się układał. Dzięki swojej miękkości bardzo dobrze dopasowywał się do ciała i tuszował moje mankamenty. Dużą zaletą tkanin żakardowych jest ich duży wybór kolorystyczny. W sklepie, w którym robiłam zakupu, można było dostać tą tkaninę w ponad dziesięciu różnych kolorach. Niektóre miały nawet piękne, letnie wzory. Tkanina ta nadaje się także na ubrania dziecięce. Można ją prać w wysokich temperaturach.