Poszukiwania płyt muzycznych

Jestem wielkim fanem muzyki. Mógłbym całymi dniami słuchać ulubionych płyt. Przy czym moje gusty muzyczne są bardzo szerokie. Słucham zarówno ciężkiej muzyki metalowej, mocnego brzmienia opery, popularnych piosenek pop i pop rock, jak i muzyki klasycznej. Kolekcjonuje w domu płyty muzyczne. Mam bardzo dużą kolekcję i cały czas sobie coś do niej dokupuje. Ostatnio znalazłem bardzo dobry sklep z płytami muzycznymi. Ma on bardzo szeroką ofertę różnych płyt muzycznych, zarówno tych najnowszych jak i starszych.

Zalety słuchania muzyki na płytach

płyty muzyczneBardzo często przesiaduje w tym sklepie i wyszukuje różnych perełek, których jeszcze nie mam w kolekcji. Ostatnio wdałem się w dyskusję ze sprzedawcą w tym sklepie. Powiedział mi, że bardzo lubi on muzykę, ale nie rozumie fenomenu kupowania płyt muzycznych, skoro wszystkie te piosenki można bez problemu dostać na internecie i odtwarzać w każdej chwili. Pozwoliłem się z nim nie zgodzić. Przedstawiłem mu moje zdanie na ten temat. Powiedziałem, że płyty muzyczne są bardzo popularne i wcale się temu nie dziwię. Przede wszystkim stanowią gratkę dla kolekcjonerów. Poza tym możliwość otworzenia muzyki na płycie muzycznej nie jest zależna od łącza internetowego czy poziomu baterii w telefonie. Kolejną zaletą płyt muzycznych jest to, że ma ona o wiele lepszą jakość niż muzyka na portalach internetowych. Dla muzyka czy audiofila ta różnica jest wyczuwalna od razu. Płyty muzyczne często zawierają ponadto dodatkowe książeczki z tekstami piosenek czy informacjami o muzykach. Bardzo się zdziwiłem, kiedy sprzedawca powiedział, że w zasadzie mam sporo racji. Wytłumaczyłem mu więc jeszcze, że teraz niektóre płyty muzyczne z dawnych lat potrafią być bardzo drogie, ponieważ są unikatami. Muzykę na internecie może ściągnąć sobie każdy, ale nie każdy może dostać na przykład pierwsze wydanie jakiegoś muzycznego ever greenu. Poza tym na płycie muzycznej zawsze można dostać autograf pojedynczego muzyka albo całego zespołu, który nagrał całą płytę.

Wszystkie te zalety powodują, że płyty muzyczne nigdy nie zostaną do końca wyparte przez muzykę, którą można w każdej chwili pobrać sobie z internetu. Ja sam tego dnia wyszedłem ze sklepu z kilkoma nowymi płytami. Część tych płyt muzycznych to były wznowienia firm fonograficznych, ponieważ wcześniejsze nakłady zostały wykupione przez słuchaczy. Już samo to świadczy o popularności płyt muzycznych. Wciąż istnieją ludzie, którzy wieczorami lubią włączyć ulubioną płytę muzyczną na odtwarzaczu zamiast muzyki z internetu.