Popularność sprzętu sportowego

W dzisiejszych czasach każdy chce dbać o siebie. Wszyscy chodzą na siłownię i wstawiają zdjęcia swoich fit sylwetek. Jednak za piękną figurą stoją zazwyczaj godziny wylanego potu na siłowni. Ale nie tylko na siłowni świat się kończy. Ostatnimi czasy w dobie szalejącej mody na sport powstaje wiele alternatyw dla siłowni. Nie ma osoby, która nie słyszała by o street workout.

Zalety street workout’u

street workout - sprzęt treningowyJest to forma aktywności na świeżym powietrzu i zazwyczaj są to oddzielone miejsca w przestrzeni urbanistycznej, gdzie władze miasta czy gmin decydują jak ma wyglądać taki plan i jaki sprzęt ma tam być. Nie ma nic lepszego jak aktywny trening na świeżym powietrzu. Można sobie włączyć muzykę i trenować do woli ile tylko mamy wolnego czasu i chęci. Powstają już w wielu miejscach tego typu siłownie. W tej kategorii skupia się przede wszystkim na mięśniach. A w street workout – sprzęt treningowy jest trochę inny niż tradycyjny. Najważniejsze to są drążki na które się wspinamy i podciągamy swoje ciało wzmacniając mięśnie. Dzięki takim ćwiczeniom jesteśmy w stanie chodzić na rękach. Ponadto możemy na rękach schodzić po schodach i właściwie stawać na jednej ręce. Jest już coraz więcej wielbicieli tego sportu, który się coraz bardziej rozprzestrzenia na świecie. Organizowane są zawody w kalenistyce, które wyłaniają co roku zwycięzce. Biorą pod uwagę zaangażowanie i styl uczestnika. Natomiast warto wspomnieć również o kanałach tworzonych na stronach mediów społecznościowych. Ludzie wrzucają zdjęcia i filmiki, które mają na celu pobudzić w młodszych lub początkujących miłość do sportu. Nie ma nic lepszego jak zadbana i przede wszystkim zdrowa sylwetka i ciało. Wyłaniani są mistrzowie wśród uczestników i to oni później przejmując pałeczkę uczą młodszych prowadząc warsztaty. Przyjeżdżają na otwarcie siłowni i miejsc, gdzie nowe miejsce do street workout’u powstają. Spotykają się z młodymi ludźmi, którzy szukają swojego zajęcia i czasami sport okazuje się być ich sposobem na życie. Organizowane są spotkania w szkołach z młodymi dziećmi, które mają problemy wychowawcze, ale również w ośrodkach opiekuńczo-wychowawczych. Swoją postawą komunikują, że jednak można coś osiągnąć, gdy się czegoś bardzo chce. Nie ma rzeczy niemożliwych.

A sport pokazuje, że tylko ciężka praca i wytrwałość prowadzą na sam szczyt i nie ma żadnych dróg na skróty. Tyle ile od siebie ktoś da na sprzęcie do street workout’u tyle z czasem dostanie spowrotem. Coraz więcej jest takich miejsc tworzonych i wygospodarowanych, po to aby młodzi ludzie mieli szansę.