Popularne i ekonomiczne okna pcv

Polichlorek winylu (PCV, PCW ) to syntetyczna żywica otrzymywana z polimeryzacji chlorku winylu. Drugie za polietylenem wśród tworzyw sztucznych w produkcji i konsumpcji. PCV jest stosowany w ogromnej gamie produktów domowych i przemysłowych, od płaszczy przeciwdeszczowych i zasłon prysznicowych po ramy okienne i instalacje wewnętrzne. Jest to lekkie, sztywne tworzywo sztuczne w czystej postaci, produkowane również w elastycznej formie „uplastycznionej”.

Zalety okien pcv

okna pcv żurominPopularną i ekonomiczną alternatywą dla aluminium, drewna i włókna szklanego są okna pcv. Mają one wiele zalet, zarówno w nowym domu, jak i będąc zamiennikiem w domach starszych. Są energooszczędne, łatwe w montażu i utrzymaniu. Jedną z dobrze znanych zalet okien wykonanych z pcv jest ich znakomity stopień izolacji. W porównaniu z ramami okiennymi wykonanymi z aluminium, winyl utrzymuje ciepło w zimie, a w lecie zabezpiecza pomieszczenia przed upałem. Okna winylowe, np. okna pcv żuromin, wykonane są z tworzywa sztucznego zwanego polichlorkiem winylu, lepiej znanego jako PCV lub PCW. Materiał ten ma wysoką wartość R, która jest liczbowym sposobem oceny ilości izolacji, jaką zapewnia dany materiał. Korzystnym efektem ubocznym wysokiej jakości izolacji jest obniżenie kosztów energii używania grzejników, klimatyzatorów i wentylatorów. Nawet jeśli wydamy pieniądze na wymianę istniejących okien na okna z winylu, prawdopodobnie w ciągu kilku lat możemy zrekompensować te koszty w rachunkach za energię. W połączeniu ze szkłem dwuszybowym oszczędności te mogą być znaczne. Okna nadają się nawet do recyklingu dla tych, którzy martwią się o wpływ odpadów budowlanych na środowisko. Szeroki zakres wyboru i łatwość montażu to kolejne zalety okien winylowych. PCV może być formowane i kolorowane w dowolnym stylu dla uzyskania spersonalizowanego wyglądu. Okna są niedrogie w produkcji i montażu, ponieważ pasują do istniejących przestrzeni na okna bez zmiany ścian. Niektóre winylowe projekty okienne zawierają błyszczące, matowe lub faux wood-grain wykończenia. Okna są również odporne na brud, plamy, pleśń, zarysowania i wgniecenia.

Sami możemy zdecydować ile szyb nasze okna będą miały, jak się otwierają, a także w kwestii szerokości parapetu czy też mechanizmu blokującego. Dla osób o szczególnych gustach, okna winylowe oferują zalety niestandardowych zamówień. Ponadto okna winylowe po zamontowaniu nie wymagają praktycznie żadnej konserwacji. Ich trwałe powierzchnie są już zabarwione, wykończone i uszczelnione, więc nigdy nie trzeba ich szlifować, malować czy naprawiać.