Polecany opiekun osoby niepełnosprawnej

Rodzinę tworzy grupa osób połączonych ze sobą emocjonalnie i pokoleniowo. Od chwili przyjścia na świat przynależymy do pewnej grupy osób sprawujących nad nami opiekę i połączonych więzami rodzinnymi. To właśnie oni pokazują nam świat, przygotowują do życia i pomagają w dokonywaniu właściwych wyborów. Za ich pomoc, wsparcie i oddanie staramy się odwdzięczyć gdy nadejdzie właściwy moment. Każdy doskonale zdaje sobie sprawę z tego iż z upływem lat stajemy się coraz mniej sprawni, a dopadające nas schorzenia utrudniają normalne funkcjonowanie.

Opieka nad niepełnosprawnym w miejscu zamieszkania

profesjonalna opieka z zamieszkaniem w warszawieDopóki jesteśmy sprawni i zdrowi sami sobie radzimy z codziennymi wyzwaniami i obowiązkami. Problem zaczyna się w chwili wystąpienia poważniejszych dolegliwości lub niepełnosprawności. I nie zawsze dotyczy to osób starszych czy seniorów. Zdarza się bowiem, że osoby młode lub w wieku średnim zapadają na różnego rodzaju choroby lub ulegają wypadkom w wyniku których nie są w stanie samodzielnie funkcjonować. Konieczna jest wówczas całodobowa opieka i wsparcie. Nasi bliscy nie zawsze są w stanie taką pomoc nam zapewnić, tym bardziej że najczęściej są to osoby w wieku produkcyjnym, aktywne zawodowo. Nie każdy chce lub może oddać osobę niepełnosprawną do specjalistycznych placówek opiekuńczych dlatego doskonałym rozwiązaniem może okazać się profesjonalna opieka z zamieszkaniem w Warszawie. Jest to osoba godna zaufania, odpowiednio przeszkolona i doświadczona. Często posiadająca wykształcenie medyczne lub specjalistyczne kursy opiekuńcze. Możemy więc bez obaw powierzyć jej bliską nam osobę. Jeżeli jeszcze będzie ona mogła zamieszkać ze swoim podopiecznym to mamy rozwiązany problem całodobowej opieki. Opiekunka pomoże osobie niepełnosprawnej w codziennym funkcjonowaniu, przebywając z nią całą dobę zapewni wszystkie potrzeby. Pomoże w codziennej higienie, przygotuje i podana posiłek, zrobi zakupy. Profesjonalny i odpowiednio przygotowany opiekun jest w stanie zmierzyć parametry życiowe podopiecznego, ocenić jego stan zdrowia, podać leki oraz przekazać lekarzowi prowadzącemu raport ze stanu zdrowia.

Widzimy więc, że w pewnych okolicznościach sami nie bylibyśmy w stanie zapewnić tak profesjonalnej opieki. Bo przecież nie każdy musi posiadać wiedzę medyczną a i nie każdy jest w stanie zajmować się drugą osobą. Do tego potrzebne są specjalne predyspozycje i kwalifikacje. Dlatego odpowiednio przeszkolony i przygotowany opiekun może okazać się niezbędną osobą w opiece nad naszym bliskim. Jeżeli zajdzie taka potrzeba można skorzystać z jego usług.