Polecane pokrowce samochodowe

Pokrowce do samochodów były najczęściej widywane wśród właścicieli samochodów sportowych, które na drodze pojawiały się wyłącznie sezonowo, najczęściej latem, gdy pogoda nie przeszkadzała w jeździe, aczkolwiek coraz częściej stosowane były przez tych kierowców samochodów osobowych, którzy nie posiadali własnego garażu. Dobry pokrowiec mógł bowiem z dużym powodzeniem takowy zastąpić, chroniąc karoserię samochodu przed uszkodzeniami powodowanymi przez długotrwałe zawilgocenie czy wystawienie na słońce.

Pokrowiec na samochód osobowy

pokrowiec samochodowyNajważniejszym wymaganiem, stawianym wszystkim pokrowcom przez kierowców była ochrona pojazdu przed wodą. Nawet najprostszy, brezentowy pokrowiec samochodowy był więc całkowicie nieprzemakalny, osłaniając pojazd przed deszczem równie skutecznie co dach garażu. Takie pokrowce używane były bardzo często, głównie ze względu na bardzo przystępne ceny, które nie uszczuplały budżetu nawet najmniej zasobnego kierowcy w żaden sposób. Brezentowe pokrowce, które nie były z reguły niczym więcej niż plandekami, narzucanymi na samochód, był jednak dość ciężkie, zwłaszcza jeśli były ściągane tuż po deszczu, dlatego niektórzy właściciele samochodów osobowych preferowali lżejsze, aczkolwiek wytrzymalsze, odmiany pokrowców z tworzyw sztucznych. Polecanym modelem stał się pokrowiec ze sztucznych tkanin lnianych, pozornie bardzo cienki i łatwy do rozerwania, choć już po pierwszym założeniu wielu kierowców natychmiast zauważało iż jest uszyty z tkaniny o wiele wytrzymalszej niż jego wygląd mógł by wskazywać. Pokrowiec ten posiadał możliwość ciasnego opięcia pod karoserią pojazdu, posiadając ściągacze z tworzyw sztucznych, umieszczone na brzegach. Po prawidłowym założeniu takiego pokrowca, nie mógł on być zerwany z pojazdu silnym powiewem wiatru, jak to nieraz miało miejsce w przypadku odmian wyłącznie zakładanych na samochód bez żadnych dodatkowych metod mocowania.

Najlżejsze i zarazem najtańsze były natomiast pokrowce wykonane w całości z tworzyw sztucznych. Były to bardzo tanie odmiany pokrowców, głównie przeznaczone do ochrony samochodu przed deszczem podczas krótkiego postoju. Posiadały one również możliwość mocnego zamocowania na pojeździe, zwłaszcza iż były one lekkie i podatne na ściągnięcie po nawet lekkim podmuchu wiatru. Ich niewielka waga i łatwość transportu sprawiały iż były one idealne dla wszystkich tych kierowców, którzy preferowali zabezpieczać samochód na każdym, nawet najkrótszym postoju, a nie tylko w czasie garażowania na podwórku czy parkingu.