Plenerowa sesja podczas ślubu

Ślub jest wyjątkowym dniem, w ten dzień wiąże się z kimś na całe życie, przysięga jej się miłość i wierność. Przygotowanie tak naprawdę zaczynają się z dwa lata wcześniej. Samo wynajęcie sali jest sporym wyzwaniem. Jest ogromne zapotrzebowanie na wynajem restauracji na wesela, czasami data ślubu jest w głównej mierze uzależniona od dostępności sali. Jednak sala to nie jedyny problem pojawiający się przed ślubem.

Ślubne zdjęcia w otwartej przestrzeni

sesja ślubna w plenerzeOprócz wynajęcia restauracji, wybrania menu, stroju i innych jakże ważnych elementów jest ważne, aby wybrać odpowiedniego fotografa i kamerzystę. Często stajemy przed pytaniem czy zdjęcia chcemy tylko z kościoła i wesela, czy może w plenerze. Niektóre restauracje mają piękne obejście, gdzie może być wykonana sesja ślubna w plenerze. Kiedyś nie było spotyka takiego typu zdjęcia. Teraz coraz więcej par jednak decyduje się na taką sesje. Jednak nie każdego stać na ponowny koszt dotyczący fryzury i makijażu, dlatego wiele osób decyduje się zrobić sesje w plenerze w dniu ślubu. Wtedy należy przed zarezerwowaniem sali sprawdzić, co ciekawego znajduje się w pobliżu lub czy restauracja ma piękne obejście. Niektóre miejsca mają sztuczne jeziora zrobione, kładki, pełno zieli czy kwiatów, gdzie naprawdę się trzeba wyruszać gdzieś dalej na sesje w plenerze. Zaletą jest to, że nie zostawia się samych gości przez długi czas podczas wesela, tylko można bawić się razem z nimi. Wiadomo, że taka sesja może trwa nawet kilka godzin. A sesja w plenerze, w pobliżu restauracji jest dobrym pomysłem ze względu oszczędności czasu, pieniędzy, ale również goście mogą brać w niej udział. Zdjęcia w plenerze mają swój urok. Zazwyczaj fotograf ma własne pomysły dotyczące owych zdjęć. Wydaje być się to pozytywną stroną, gdyż wiadomo, że dobry fotograf ma duże doświadczenie w ustawieniu osób do światła, padającego cienia i wiele innych ważnych elementów mających znaczenie podczas sesji ślubnej w plenerze. Można poprosić fotografa, aby z owych zdjęć przygotował foto książkę, która będzie pamiątką z tego wyjątkowo szczególnego dnia na wiele lat.

Przy sesji ślubnej w plenerze warto zwrócić uwagę na miejsce. Musi być to ładne, urokliwe miejsce, bądź mające szczególne znaczenie dla młodych. Ważne, aby również pogodą była odpowiednia, najlepiej słoneczna, choć w deszczu też mogą wyjść piękne zdjęcia. Sam letni deszcz również dodaje zdjęciu pewnej magii, takiego szczególnego uroku. Wszystko zależy od zdolności fotografa, a także od odpowiedniego ustawienia osób.