Pionowa izolacja przeciwwilgociowa piwnic

Wiele mieszkańców, którzy mają także do swojej dyspozycji piwnice, wie jak często osiada w tym pomieszczeniu wilgoć na ścianach. Może to prowadzić do wielu problemów. Na rynku dostępne są firmy, które specjalizują się wykonywaniu profesjonalnych izolacji przeciwwilgociowych, zarówno pionowych, jak i poziomych. Dzięki specjalnym technikom wykonują oni izolacje zarówno podłóg, jak i ściany piwnic. 

Jak przebiega izolacja przeciwwilgociowa?

profesjonalna izolacja przeciwwilgociowa pionowaPiwnica to miejsce, które narażone jest na osadzanie na jej ścianach wilgoci. Może to doprowadzić do rozwoju grzybów naściennych, które mają bardzo zły wpływ na ludzkie zdrowie. Wilgoć w piwnicy także daje charakterystyczny zapach, którym przechodzą przedmioty, które tam przechowujemy. Problem może narastać i mogą pojawiać się problemy z eksploatacją tego pomieszczenia. Żeby więc zadbać o ochronę tego pomieszczenia, można pomyśleć o wykonaniu izolacji przeciwwilgociowej. Specjalne firmy wykorzystują materiały i techniki, służące oddzieleniu ścian i fundamentów od wilgotnego podłoża. To właśnie wody gruntowe powodują nasiąkanie wilgocią pomieszczeń znajdujących się na najniższych poziomach. Wykonują oni zarówno hydroizolację podłóg, jak i ścian pionowych. Jest to usługa, której realizacja nie powinna być czasochłonna. Ekipa takiej firmy, montuje w ścianach specjalną folię i masy bitumiczne. Grubość warstw oddzielających uzależnia od stanu wód gruntowych i potrzeb budynku. Profesjonalna izolacja przeciwwilgociowa pionowa musi zostać bardzo szczelnie wykonana, tak żeby warstwy folii i mas bitumicznych ściśle przylegały do ściany. Co ciekawe, taka izolacja może wpłynąć także pozytywnie na temperaturę panującą w domu, ponieważ napływająca od podłoża wilgoć, jest w stanie znaczenie obniżyć ciepłotę domu, w związku z czym dom będzie musiał być intensywniej ogrzewany. Nasze rzeczy będą mogły od tej pory być bezpiecznej przechowywane, a my nie będziemy musieli martwić się o nasze zdrowie. Warto przy wyborze odpowiedniej firmy kierować się jej doświadczeniem i wziąć pod uwagę opinie na jej temat. Dopasuje ona odpowiedni system izolacji do potrzeb budynku.

Zarówno w domach, które zostały wybudowane już dłuższy czas temu, jak i w nowo powstających budynkach, możemy zastosować izolację przeciwwilgociową pionową i poziomą. Oddziela ona ściany i podłogi piwnic przed napływem wilgoci z podłoża. Usługa nie jest czasochłonna i warto się na nią zdecydować, kiedy chcemy ustrzec się przed rozwojem grzybów ściennych oraz kiedy zależy nam na lepszej izolacji termicznej domu.