Piękne sesje noworodkowe

Kobieta w ciąży przez wiele miesięcy się przygotowuje na przyjście na świat swojego maleństwa i jest to dla niej wyjątkowy czas. Od około połowy ciąży, brzuszek zaczyna coraz szybciej rosnąć i już nie można go schować pod żadnym ubraniem. W ostatnich miesiącach wiele kobiet decyduje się na sesję ciążową, która jest często jedyną pamiątką z tego wyjątkowego okresu. Kolejna taka sesja może się odbyć już z maluszkiem.

Jakie dzieci są brane do sesji noworodkowej?

fachowe sesje noworodkowe w BydgoszczyPierwsze zdjęcia dziecka najczęściej wykonuje ojciec, który towarzyszy matce w trakcie porodu. Nie są to profesjonalne fotografie, ale uwieczniają pierwsze chwile maluszka i są bezcenną pamiątką dla rodziców. Dzieci w okresie noworodkowym są wyjątkowo urocze, ponieważ są niesamowicie małe i często przybierają pozycję zwiniętą w kłębuszek, czyli embrionalną. Fachowe sesje noworodkowe w Bydgoszczy są przeprowadzane przez wiele salonów fotograficznych, ponieważ cieszą się one dużym zainteresowaniem wśród rodziców. Poza studiem nie jesteśmy w stanie wykonać tak dobrych jakościowo zdjęć  maluszkowi, więc lepiej powierzyć to zadanie specjalistom. Fotografie noworodków są przeprowadzane w komfortowych dla dziecka warunkach. Nie ma pośpiechu, ani nerwów, ponieważ to od dziecka zależy kiedy zdjęcie zostanie wykonane. Większość maluchów w trakcie takiej sesji śpi, więc poniekąd zadanie jest ułatwione, ale jednak trzeba dziecko przebrać i odpowiednio ułożyć do zdjęcia. W kwestii wyboru scenerii i stroju, głównie decyduje rodzic i ma do wyboru wiele opcji, ponieważ w studiach znajdują się już wcześniej przygotowane stroje w różnych rozmiarach. Do zdjęć dzieci najczęściej są układane na brzuszku i mają kompletne ubranko, albo tylko śmieszną czapeczkę, opaskę, lub nawet są całe nagie. Widok licznych fałdek na maleńkim ciele jest rozczulający nie tylko dla rodziców. Maluszki sobie spokojnie śpią, a fotograf je dowolnie ustawia do zdjęć, które są doskonałą pamiątką dla rodziny. Cena za taką usługę jest najczęściej wszędzie w tej samej cenie.

Dzieci bardzo szybko rosną, dlatego jeżeli chcemy uwiecznić na fotografii noworodka, to musimy się śpieszyć, ponieważ trwa on zaledwie kilka tygodni, po których maluch staje się niemowlakiem. Noworodki  mają charakterystyczny wygląd, który z czasem przekształca się w bardziej dojrzałe rysy i kształty, dlatego sesje noworodkowe są tak wyjątkowe. W trakcie jej trwania wykonywanych jest kilkadziesiąt zdjęć, z których potem jest wybieranych kilka najlepszych. Na takich fotografiach występuje samo dziecko.