Piękne Pismo Święte

 

Jeżeli chcemy zrobić komuś naprawdę piękny prezent, to wybór nie jest wcale taki prosty i ciężko jest się zdecydować. Kiedy jednak wiemy, że osoba, którą chcemy czymś obdarować jest wierząca, to nagle są dla nas rozwiązania. A co będzie najlepszym? Cóż, każdy katolik z pewnością czyta Biblię. Warto więc zainwestować w jakiś piękny, wyjątkowy egzemplarz. Taki prezent nie dość, że będzie bardzo przydatny, to jeszcze na pewno zostanie doceniony. Warto jest więc zainwestować właśnie w ową świętą księgę.

Niezwykła złocona Biblia w księgarni

złocone pismo święte - księgarniaOstatnio zbliżała się wyjątkowa okazja: były to bowiem 90 urodziny mojej ukochanej babci. Planowaliśmy dla niej wielkie, rodzinne przyjęcie i mimo, że przygotowania dużo od nas wymagały, to ja nadal chciałam kupić solenizantce jakiś wyjątkowy prezent z tej właśnie okazji. Na początku nie miałam pomysłu, jednak później przypomniało mi się, że babcia jest przecież ogromnie wierzącą osobą. Zaraz później przypomniała mi się jej stara, zniszczona Biblia i już wiedziałam — kupię jej nową, najpiękniejszą jaką tylko uda mi się znaleźć. Zaczęłam więc pytać wszystkich o pomoc w znalezieniu miejsca, gdzie znajdę piękną wersję owej księgi. Ktoś polecił mi złocone Pismo Święte – księgarnia, która została mi polecona była ponoć naprawdę świetna, więc od razu się do niej udałam. Kiedy zobaczyłam Biblię, byłam wniebowzięta. Księga była naprawdę piękna, prezentowała się niesamowicie. Kolejnym atutem była odpowiednia wielkość druku, idealna dla babci. Wszystko było na tyle idealne, więc zachęcona dodatkowo przez miłego pracownika księgarni, zakupiłam ową księgę. Wiedziałam, że taki prezent nie dość, że będzie używany, to jeszcze prezentuje się na tyle niesamowicie, że dosłownie nie mógłby sie nie spodobać. Babcia, dokładnie tak jak myślałam, była po prostu zachwycona. Mówiła, że owa Biblia wygląda pięknie, a dodatkowo bardzo wygodnie i przyjemnie się ją czyta, zwłaszcza, że posiada ona różne przypisy. Byłam więc zadowolona, że kupiłam taki właśnie prezent.

Jaki jest najlepszy prezent dla osoby wierzącej? Biblia, oczywiste! Pamiętajmy jednak, by nie wybierać byle jakiego wydania, zwłaszcza, że są księgarnie, które oferują ową księgę w naprawdę pięknych wersjach. Najlepszym wyborem będzie zdecydowanie pozłacana opcja, ponieważ wtedy Pismo Święte wygląda naprawdę dostojnie i nie ważne komu i na jaką okazję ją komuś darujemy — możemy mieć całkowitą pewność, że się spodoba, a czytanie jej będzie przyjemne i pozwoli danej osobie bliżej poznać Boga i wiarę.