Pensjonaty w Sudetach – pobyt w Kudowie – Zdrój

Województwo dolnośląskie cieszy się dużą popularnością wśród turystów zarówno w okresie letnim jak i zimowym z uwagi na malowniczą, kaskadową rzeźbę terenu, która przyciąga tu fanów ujęć z zakresu astrofotografii. Park Narodowy Gór Stołowych przecinają urokliwe trasy wycieczkowe oraz rowerowe biegnące w okolicach Głównego Szlaku Sudeckiego, dzięki czemu Kotlina Kłodzka jest znakomitym miejscem do aktywnego wypoczynku oraz klimatycznych wypadów na weekend.

Planujemy weekend w Kudowie – Zdrój

noclegi - Kudowa-ZdrójWycieczka w Sudety w okresie zimowym to niewątpliwie najlepsze rozwiązanie dla każdego miłośnika narciarstwa biegowego lub fana stoków. Położona nieopodal druga zimowa stolica Polski jaką jest Zieleniec to wspaniałe rozwiązanie na spędzenie wolnego czasu na stoku. Planując weekend w samym sercu Kotliny Kłodzkiej nie możemy zapomnieć o wybraniu dobrego miejsca noclegowego. Atrakcyjnym rozwiązaniem może być wybór miejsca usytuowanego w pobliżu lub razem z kompleksem wypoczynkowym takim jak sauna czy SPA, dzięki czemu znacznie lepiej zregenerujemy się po wypadzie na stok lub wycieczce w góry. Jeżeli chodzi o noclegi – Kudowa-Zdrój oferuje wynajęcie atrakcyjnych pokoi w przystępnych cenach. W zależności od terminu rezerwacji oraz naszych wymagań pokoje dwuosobowe w dobrym standardzie wraz z prywatną łazienką możemy znaleźć już w cenie około 65 zł za noc od osoby ze śniadaniem wliczonym w cenę pobytu. Natomiast jeżeli interesuje nas pobyt w ośrodku wypoczynkowym w którym dodatkowo będziemy mogli skorzystać z takich udogodnień jak kompleks SPA, centrum fitness czy basen ceny zaczynają się już od około 130zł za dobę. W cenie możemy liczyć na skorzystanie z pełnego pakietu oferowanego przez ośrodek wypoczynkowy oraz śniadanie. Dodatkowo za każdą dobę pobytu w myśl ogólnie obowiązującej ustawy pobiera się tzw. opłatę klimatyczną, która nie powinna przekraczać 4zł/doba od osoby. Przed wyjazdem warto również zorientować się w zakresie dodatkowych programów lojalnościowych proponowanych przez niektóre portale społecznościowe, dzięki czemu mamy szansę zaoszczędzić nawet do 55% kwoty bazowej jeżeli chodzi o pobyt w różnego typu ośrodkach wypoczynkowych lub skorzystać ze zniżek na atrakcje turystyczne takie jak np. termy, parki rozrywki czy lokalne punkty gastronomiczne.

Odwiedzając Kudowę- Zdrój nie sposób zapomnieć o jednym z najchętniej odwiedzanych przez turystów oraz kuracjuszy Parku Zdrojowym, który charakteryzuje się przede wszystkim bogatą roślinnością, jaką tworzą różnego typu sukulenty oraz kaktusy. Znajdziemy tu także Pijalnię Wód Zdrojowych oraz salę koncertową, w której odbywają się wszelkie wydarzenia kulturalne, które mogą w ciekawy sposób wzbogacić nasz pobyt w samym sercu Kotliny Kłodzkiej.