Papier termiczny w rolkach do urządzeń płatniczych

Wszelkiego rodzaju urządzenia, które są wykorzystywane w centrach handlowych, sklepach, salonach sprzedaży, ułatwiające płatności bezgotówkowe, to terminale płatnicze, które pozwalają na dokonanie płatności poprzez zbliżenie karty płatniczej, lub telefonu z funkcją płacenia zbliżeniowego, jak również dokonanie tradycyjnej zapłaty za pomocą karty płatniczej, oraz wpisanie kodu PIN. Tego typu urządzenia wyposażone są w system drukowania potwierdzeń płatności elektronicznej.

Specjalny papier termiczny

rolki termiczne do terminali płatniczychJeśli więc tego rodzaju płatność zostanie dokonana, urządzenie dzięki swojemu wyposażeniu w dodatkowe funkcje, na przykład w system drukujący potwierdzenia transakcji elektronicznej oraz bezgotówkowej, wydrukuje na papierze termicznym potwierdzenie tej transakcji. Jednakże jest w tym celu potrzebne założenie wcześniej rolki z papierem termicznym. Rolki termiczne do terminali płatniczych to specjalny papier, na którym nadruk nie odbywa się za pomocą atramentu lub tonera. Jest do tego celu wykorzystany specjalny system drukowania termicznego, więc aby dokonać druku na papierze, musi być on specjalnie przystosowany do tego rodzaju tworzenia nadruków. Rolki termiczne z papierem przystosowanym do tworzenia nadruku termicznego, za pomocą specjalnych systemów w terminalu wytwarzających odpowiednią temperaturę pozwalającą na zachowanie czasowego nadruku na papierze, nie były dotychczas, ani obecnie również nie są trwałymi nośnikami nadruków. Wszystko za sprawą drukowania termicznego, który z czasem ulega wyblaknięciu. Nie jest to jednak żaden problem, zarówno dla sprzedawców, jak również kupujących, bowiem ten rodzaj nadruków pozostanie jeszcze przez wiele lat w użytkowaniu codziennym. Aby więc dobrać odpowiednią rolkę do naszego terminala płatniczego, powinniśmy zapoznać się z dokładnymi parametrami, jakiego rodzaju rolki przyjmuje nasz terminal, oraz na jakiego rodzaju rolkach będzie działał bez problemowo. Rolki bowiem powinny być przystosowane pod względem wymiarów, jak również szerokości papieru.

Wszelkiego rodzaju rolki dostępne są w sklepach z artykułami papierniczymi, biurowymi, lub możliwość nabycia ich istnieje także za pomocą sklepów internetowych. Dostępność do odpowiedniej rolki z papierem termicznym jest nieograniczona, w związku z tym zadbajmy o prawidłowe działanie każdego z naszych terminali, jak również o odpowiednią rolkę papieru, którą użyjemy w celu drukowania potwierdzenia transakcji płatności elektronicznej w naszym sklepie, salonie oraz centrum sprzedaży.