Panele poliwęglanowe w zadaszeniach powierzchni handlowych

Branża budowlana coraz chętniej i częściej korzysta z wielofunkcyjnych tworzyw sztucznych wykorzystywanych w konstrukcjach i zadaszeniach wielu pomieszczeń i budynków. Popularne tworzywa poliwęglanowe wyróżniają się bardzo dużą wytrzymałością, jakością, a także są bardzo lekkie i nie obciążają dodatkowo nawet niewielkich konstrukcji. Poliwęglan komorowy to popularne tworzywo sztuczne znajdujące zastosowanie w przemyśle, a także budownictwie zarówno w dużych jak i małych obiektach, najczęściej jako zadaszenie.

Termoizolacyjne panele z tworzyw sztucznych

poliwęglan komorowy paneleZe względu na bardzo dużą przepuszczalność światła wykorzystywane jest również w pomieszczeniach, które muszą być dodatkowo doświetlone, a konstrukcja nie pozwala zastosować szkła i innych bardziej ciężkich produktów budowlanych. Ze względu na różnorodne kolory oraz parametry dostosowane są do określonych pomieszczeń. Najczęściej zastosowanie znajduje w pokryciach i przeszkleniach dachów obiektów sportowych, handlowych i przemysłowych. Budowane z niego są szklarnie, ściany działowe i wykorzystywany jest do zadaszenia tarasów, przystanków i wiat. Bardzo często wykorzystywany jest także do zabudowy ogrodów zimowych i oranżerii oraz balkonów i tarasów. Wysoka trwałość i odporność na warunki atmosferyczne oraz środowiskowe posiada każdy poliwęglan komorowy panele wykazują wysoką przepuszczalność światła od 20 do 80%, a także pochłaniają promieniowanie UV. Panele posiadają inteligentny system umożliwiający absorpcję i oddawanie ciepła, dostosowane do różnych pór roku i temperatur powietrza. Montaż zadaszeń jest łatwy i stosuje się do niego różnego rodzaju profile aluminiowe i poliwęglanowe oraz specjalne uszczelki i taśmy paroprzepuszczalne. Wiele wersji płyt, oprócz standardowych parametrów, posiada specjalne powłoki redukujące transmisję ciepła IR, są odporne na gradobicie i uszkodzenia mechaniczne, a także posiadają powłokę zapobiegającą skraplaniu. Wiele specjalnych wersji płyt odpornych jest również na ogień i znajduje zastosowanie w pomieszaniach przeznaczonych do handlu i przemysłu. Płyty komorowe mogą występować w różnych wersjach kolorystycznych i być wykorzystywane w pomieszczeniach mieszkalnych, które wymagają dodatkowego naświetlenia albo przeznaczone są do odpoczynku i rekreacji przez cały rok. Absorpcja promieni słonecznych oraz temperatury świetnie sprawdza się w budowach tarasowych oraz wiatach chroniących przed szkodliwymi warunkami atmosferycznymi.

Poliwęglan wykorzystywany jest także do budowy szklarni ogrodowych, gdyż jest bardzo wytrzymały a konstrukcje bardzo łatwo zmontować i zdemontować. Producenci wykonują również płyty poliwęglanowe komorowe na specjalne zamówienia, uwzględniając wymiary i wersję kolorystyczną, a także charakter pomieszczenia i zastosowanie. Tworzywa sztuczne, a zwłaszcza poliwęglanowe, cieszą się coraz większą popularnością i coraz bardziej doceniane są parametry wysokogatunkowych paneli i płyt litych przez ekspertów branży budowlanej i architektonicznej.