Oryginalne pościele niemowlęce handmade

Bywają takie okazje, gdy mało kto radzi sobie z wyborem udanego prezentu. Problem tkwi zwykle albo w powodzie świętowania, albo w niewystarczającej znajomości osoby, dla której ten upominek ma być. Bywają okazje, na które można wesprzeć się standardami, jak wino na wesele czy kwiaty i czekoladki na urodziny. Co jednak wybrać, gdy ktoś zaprasza nas na parapetówkę lub świętuje awans? Wtedy zachodzimy w głowę, co wypada, a co nie. Szukamy rad w Internecie, u znajomych, u obsługi sklepów.

Pościele niemowlęce handmade w prezencie

pościel niemowlęca handmadeMnie niedawno przydarzyła się taka sytuacja, gdy otrzymałam zupełnie niespodziewane zaproszenie na chrzest dziecka mojej kuzynki. Bardzo mnie to zaskoczyło, choć było to miłe z jej strony. Okazało się, że urządza dość spore przyjęcie z tej okazji, stąd zaproszenia także dla kuzynostwa. Nasze kontakty były jak najbardziej pozytywne, jednak nieszczególnie zacieśnione. Była to też pierwsza okazja, przy której miałam zobaczyć jej córeczkę. Bardzo dług o zastanawiałam się, co należałoby kupić. Zupełnie odpadały dla mnie wszelkiego typu grzechotki, ubranka i niemowlęce kosmetyki. Uważam, że takie rzeczy mogą kupować osoby bliższe. Ponadto chciałam, aby mój upominek był na pewno przydatny, ale też w pewien sposób oryginalny. Doskonały pomysł podsunęła mi ekspedientka ze sklepu z artykułami dziecięcymi, gdzie rozglądałam się za prezentem. Zaproponowała mi zakup pościeli wykonywanej ręcznie. Okazało się, że pościel niemowlęca handmade od razu podbiła moje serce. Była wykonana przez konkretne osoby, których drobne podpisy były widoczne w rogu pościeli. Naprawdę wykonywana była dawną metodą tkania i było to widoczne w jej strukturze. Przede wszystkim były przemiłe w dotyku. Ręczne wykonanie pozwalało też na wykorzystanie różnorodnych wzorów. Nie było dwóch takich samych! Zachwycały dopasowaniem barw i drobnym wzornictwem. Można było wybierać spośród 25 różnych rodzajów. Na specjalne zamówienie istniała też możliwość wyszycia na pościeli drobnej dedykacji czy imienia dziecka. Skorzystałam z tej możliwości za drobną dopłatą. Pościel miała być gotowa za kilka dni.

Zakup tego upominku sprawił mi mnóstwo radości. Upewniłam się, że można jeszcze znaleźć oryginalne prezenty nawet dla najmłodszych. Pościel wyróżniała się połączeniem barw – był to turkus, szarość i piękny odcień żółtego. Ciemnoszarą nitką wyszyto imię córeczki kuzynki na środku kołderki. Całość zapakowano w piękne pudełko, które było gotowe do wręczania. Zauroczył mnie wkład czyjejś pracy w wykonanie tego produktu, dbałość o jego wykonanie i pomysłowość, aby stworzyć coś praktycznego, aczkolwiek jedynego w swoim rodzaju.