Oryginalne krzesła z obiciem glamour do salonu

Trendy w wyposażeniu wnętrz zmieniają się często, co można z łatwością zaobserwować, jeśli weźmiemy do ręki dowolne pismo wnętrzarskie. Na blogach dotyczących dekoracji wnętrz, również możemy zapoznać się z nowościami oraz kierunkami, które pojawiają się często i nie wychodzą z mody. Takim właśnie, nieprzemijającym trendem, jest stylistyka glamour. Na czym ona dokładnie polega? Przede wszystkim na wywarciu wrażenia. Są to oryginalne, piękne, stylowe i często niepowtarzalne przedmioty, których nie produkuje się na masową skalę. 

Glamour – styl wnętrzarski nie tylko dla wybranych

oryginalne krzesła glamour do salonuUrządzanie salonu w stylu glamour, wymaga zapoznania się z podstawami tej stylistyki. Glamour kojarzy się z blaskiem, lśnieniem, wywarciem wrażenia od pierwszych chwil, gdy przekroczymy próg jakiegoś wnętrza. Dlatego oryginalne krzesła glamour do salonu, posiadają zwykle aksamitne obicia. Są to meble tapicerowane, drewniane albo stalowe. Mogą być nowoczesne, jednak potrzebują blasku. Zasada jest prosta: muszą się wyróżniać. Planując salon w stylu glamour, znajdziemy zapewne tapicerowane sofy, fotele i krzesła z pięknymi, niepowtarzalnymi obiciami. Mogą też być krzesła nowoczesne, jak z paryskich wybiegów mody. Krzesła ze zdobieniami, np. kryształkami, albo haftowane. Miękkie poduchy dopełnią całości. Podstawową cechą salonowych krzeseł w stylu glamour jest to, by przykuwały uwagę. Taki krzesło jest jak dzieło sztuki, nieważne czy sztuki dawnej, barokowej, czy współczesnej, ważne, że robi wrażenie. To jeden z kluczowych elementów wystroju wnętrza. Krzesło nie musi powtarzać stylistyki ścian czy innych mebli. Możemy zażyczyć sobie wnętrza w jednolitym stylu albo po prostu dobrać pojedyncze meble do salonu, które będą nam się podobały. Krzesło glamour nie musi pełnić funkcji użytkowej, może być wygodne, lecz równie dobrze może służyć za ozdobę, na której ułożymy ulubione poduszki. Krzesła glamour do salonu kupimy w sklepach z ekskluzywnymi meblami lub zamówimy jako mebel na życzenie z wyborem tapicerki – obicia.

W salonach niezwykle efektownie wyglądają pojedyncze meble w stylu glamour. Zwykle kosztują więcej, niż ich odpowiedniki z masowej produkcji. I w tym właśnie tkwi ich sekret. Są oryginalne i niepowtarzalne, cieszą oko. Możemy znaleźć gotowe krzesła glamour lub poszukać tapicera, który wykona dla nas takie krzesło a my dobierzemy obicie z szerokiej gamy materiałów wysokiej jakości. Glamour to styl łączący piękne przedmioty z jakościowym wykonaniem. Walory użytkowe i funkcje dekoracyjne łączą się.