Opłacalny wynajem szalunków budowlanych

 

Prowadzenie własnej firmy jest bardzo odpowiedzialnym i skomplikowanym zadaniem. Wymaga ono przede wszystkim znajomości branży w zakresie której się operuje oraz odpowiedniego zmysłu przedsiębiorczości, dzięki któremu możliwe będzie utrzymanie się w biznesie i ciągłe wykorzystywanie okazji rozwojowych dla swojej firmy. Ja staram się poszerzać moją działalność, dlatego też moja firma budowlana podejmuje się realizacji nawet bardzo ambitnych projektów.

Zastosowanie ogromnej ilości szalunków

wynajem szalunkówPodjęliśmy się realizacji budowy centrum handlowego, co byłoby dość sporym wyzwaniem nawet dla sporej firmy budowlanej. Jednak zawsze powtarzam, że warto jest mierzyć wysoko. Oczywiście całe centrum miało posiadać parking podziemny dla klientów, którego realizacja była ważnym elementem całej inwestycji. Do tego celu musieliśmy wykonać bardzo duży wykop, którego zabezpieczenie było jednym z kluczowych elementów całej konstrukcji. Do tego celu oczywiście postanowiliśmy wykorzystać tradycyjne rozwiązanie jakim są szalunki budowlane, które wykorzystuje się już od wielu dekad. Jednak nie posiadaliśmy ich odpowiedniej ilości, co było dość dużym problemem. Na szczęście zdecydowaliśmy się na wynajem szalunków od profesjonalnej firmy zajmującej się wypożyczaniem sprzętu budowlanego. Firma ta szalunki dostarczyła bezpośrednio na plac budowy, co było dla nas bardzo komfortowym rozwiązaniem z którego się cieszyliśmy. Pomogli nam oni je zamontować, dzięki czemu całość była gotowa do pracy w bardzo szybkim czasie. Firma wynajmująca szalunki nie wzięła na to nawet pieniędzy, co było dla nas rozwiązaniem bardzo przyjemnym. Wynajem takich szalunków jak się okazuje nie jest zbyt kosztowny, a nim dłużej on trwa tym ogólnie koszta stają się mniejsze. Jest to świetne rozwiązanie dla firm, takich jak właśnie ta moja. Duża ilość szalunków pozwoliła mi na zabezpieczenie nawet tak obszernego wykopu, co było nie lada wyzwaniem. Szalunki z wynajmu były bardzo wytrzymałe i zachowane w dobrym stanie, widać było że firma zdecydowanie o nie dbała. Dlatego też nie mieliśmy żadnych zmartwień z nimi związanych w trakcie użytkowania.

Po skończeniu przez nas prac nie potrzebowaliśmy już ich, dlatego też konieczny był demontaż. Tutaj znów firma wynajmująca przyszła nam z pomocą, gdzie przyjechała na miejsce i zabrała szalunki bezpośrednio z niego. Było to bardzo komfortowe dla nas i byliśmy zadowoleni z takiego potraktowania klienta. Dzięki wynajmowi byliśmy w stanie zrealizować budowę, dlatego też ocaliła ona praktycznie naszą inwestycję. Rozwiązanie to było bardzo dobre.