Odszkodowania komunikacyjne za uszczerbek na zdrowiu

 

Szansa na to, że przydarzy nam się wypadek samochodowy, jest wbrew pozorom dość duża. Niestety, ale bezpieczeństwo ruchu drogowego w Polsce jest jeszcze na dość niskim poziomie, w porównaniu do państw zachodnich. Przekłada się to na liczbę wypadków, zwłaszcza tych z udziałem pieszych. Obowiązkiem każdego kierowcy jest posiadanie polisy OC na wypadek konieczności wypłaty odszkodowania osobie poszkodowanej.

Wysokość odszkodowań za uszczerbek na zdrowiu

duże odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiuPolisa OC sprawcy wypadku ma jednak mnóstwo ograniczeń, co odczuwają często osoby poszkodowane w wypadkach komunikacyjnych. Najgorzej jest w przypadku uszczerbku na zdrowiu, jaki często doznają ofiary wypadków drogowych. Złamania, trwałe kalectwo, czy też inny rodzaj uszczerbku to podstawa do tego aby żądać od sprawcy zdarzenia dodatkowego odszkodowania, które nie obejmuje jego polisa OC. A trzeba pamiętać, że koszty leczenia są wysokie, a w niektórych przypadkach poprzez uszczerbek na zdrowiu rozumie się tak duże kalectwo, że niemożliwe jest nawet świadczenie pracy, a to przynosi już dużą stratę finansową dla gospodarstwa domowego. W każdym z tych przypadków można się domagać zadośćuczynienia i pokrycia kosztów leczenia, jednak wszystkie te roszczenia muszą być realizowane na drodze sadowej. To sędzia decyduje jak duże odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu otrzymamy, a to zależy od wielu czynników. Jednym z nich jest to jak duże będziemy mieli obrażenia i w jaki sposób wpłyną one na nasze życie i pracę. Musimy udowodnić słuszność naszych roszczeń przed sądem. Jako, że z reguły przeciętny obywatel ma trudności z ogładą i nie zna przepisów prawa, dobrze jest, aby przed tą instytucją reprezentował nas profesjonalista. Prawnicy bardzo lubią dochodzić roszczeń swoich klientów przed sądami, tym bardziej, że mają one naprawdę solidne podstawy. Odszkodowania są z reguły wysokie, gdyż sądy rozumieją słuszność pozywających. Niestety w tej branży nie brakuje także oszustów, którzy chcą wyłudzić w ten sposób jak największą ilość pieniędzy.

Oszustwo przed sądem to oczywiście przestępstwo, jednak bardzo trudno jest je udowodnić. Ciężko jest udowodnić komuś, że w wyniku wypadku nie uległ jakiejś kontuzji, tym bardziej, że lekarze nie weryfikują zbyt dokładnie stanu zdrowia osoby poszkodowanej i opierają się na jego subiektywnych doznaniach. Takie są procedury i nic nie zabrania lekarzom oprzeć swojej diagnozy na tym co powie im pacjent. W takim przypadku lepiej nie być na miejscu sprawcy wypadku, gdyż kwota jaką będzie musiał zapłacić może okazać się nad wyraz wysoka.

Jeśli są Państwo zainteresowani – zapraszamy na: https://www.eloodszkodowania.pl/