Odporne worki do filtracji powietrza

Wiele współczesnych projektów budynków nie może się obejść bez uwzględnienia sieci wentylacyjnych i nawiewowych. Dotyczy to przede wszystkim budynków użyteczności publicznej. W przypadku hal przemysłowych większości branż również kanały wentylacyjne, nawiewowe i przede wszystkim odpylające również są elementem koniecznym. Wentylacja, nawiew i odpylanie pozwala na komfortowe funkcjonowanie ludzi, sprzętu oraz maszyn. Jakość dostarczanego powietrza do budynków jest określona rygorystycznymi normami. W przypadku lokali mieszkalnych wielu użytkowników decyduje się na instalację urządzeń klimatyzacyjnych. 

Trwały worek filtracyjny

tanie worki filtracyjneZawsze do właściwego funkcjonowania urządzeń wentylacyjnych niezbędne są różnego rodzaju filtry oraz worki filtracyjne. Worki filtracyjne to jedne z najprostszych pod względem budowy filtry, które stosuje się w wielu urządzeniach zależnie od rodzaju zanieczyszczeń. Budowa worków filtracyjnych jest więc w każdym przypadku dopasowana pod względem rodzaju włóknin i tkanin filtracyjnych do warunków otoczenia. Chodzi głównie o właściwe dobranie materiałów filtracyjnych pod względem przepuszczalności i struktury. Najczęściej stosowanym medium filtracyjnym do budowy worków są wyjątkowo trwałe i odporne tworzywa sztuczne. Są to głównie poliester, polipropylen oraz meta amid. Użycie tych komponentów jako materii filtrującej daje gwarancję, że worek filtracyjny będzie bardzo dobrze redukował lub zatrzymywał w całości zanieczyszczenia pyliste i inne szkodliwe cząstki stałe zawarte w powietrzu. Ten model filtra to bardzo proste narzędzie do budowy, którego używane są powszechnie znane i stosowane materiały. Dlatego też tanie worki filtracyjne znajdują bardzo szerokie zastosowanie w wielu branżach przemysłu. Najpowszechniej stosuje się je w przemyśle chemicznym, spożywczym, drzewnym oraz samochodowym. Zastosowanie przy produkcji nowoczesnych technologii gwarantuje uzyskanie worków trwałych i efektywnych. W wyniku prac nad poprawą ich właściwości producenci wytwarzają worki filtracyjne o jeszcze lepszych parametrach pyłochłonności, szczelności oraz wytrzymałości. Prace nad modyfikacjami powierzchni worków filtracyjnych nadają im również właściwości oleohydrofobowe oraz antyelektrostatyczne.

Mimo, że worki filtracyjne są tanie to koszty ich zakupu można zmniejszyć dzięki możliwości regeneracji filtrów, którą oferują niektóre firmy. Dzięki najnowszym technologiom umożliwiającym czyszczenie strukturalne worki filtracyjne po przeprowadzeniu profesjonalnej regeneracji odzyskują powrotną sprawność filtracji. Usługa mimo tego, że jest odpłatna to jest znacznie tańsza od zakupu nowych worków. Wszystkie parametry i właściwości worków filtracyjnych można poznać z łatwością zapoznając się z ofertą producentów zamieszczoną na stronach internetowych producentów.