Odnowienie drzwi nie zajmuje dużo czasu

 

Moi rodzice postanowili kupić sobie mieszkanie w centrum miasta. Chcieli mieć bliżej do parku i mniejszy metraż bo nasz dom rodzinny był dla nich za duży. Początkowo dom chcieli sprzedać ale ja z mężem im na to nie pozwoliła. My mieliśmy mieszkanie dwupokojowe w dobrej lokalizacji. Postanowiliśmy zaproponować rodzicom zamianę. Szkoda mi było sprzedawać domu rodzinnego. Miałam z nim tyle wspomnień. Z drugiej strony zdawałam sobie sprawę, ze dom jest dla rodziców za duży i do sprzątania i do ogrzania.

Drzwi zostały przez nas odnowione

renowacja drzwi - poznańRodzice zgodzili się i ucieszyli, że dom będzie nadal naszą własnością. Rodzice spakowali swoje najważniejsze rzeczy i przenieśli się do mieszkania. Byli zadowoleni i to było dla mnie najważniejsze. My postanowiliśmy zrobić remont w domu. Był on urządzony w stylu rodziców i nie wszystko nam się podobało. Okna były wymieniane jakiś czas temu więc nie musieliśmy przeznaczać na to swoich pieniędzy. Na początek postanowiliśmy pomalować wszystkie pokoje na jaśniejsze kolory a także wymienić drzwi. Kiedy fachowiec od drzwi przyjechał do naszego domu to odradził nam wymianę a polecił renowację. Stwierdził, że nasze drzwi są bardzo dobrze wykonane i one posłużą nam jeszcze wiele lat. Dzisiejsze drzwi, które można nawet zamówić w jego firmie nie są aż tak dobrej jakości. Postanowiliśmy posłuchać się fachowca i zorientowaliśmy się w Internecie jak należy dobrze odświeżyć drzwi. Nie chcieliśmy na to przeznaczać pieniędzy tylko sami chcieliśmy wykonać to zadanie. W Internecie można znaleźć wszystkie informację na ten temat i bardzo dokładnie podeszliśmy do tego zadania. Zakupiliśmy odpowiednie materiały i kiedy pogoda była piękna zabraliśmy się do pracy. Wiele prac wykonaliśmy w ogrodzie. Dzięki temu, że mamy spory ogród to mogliśmy wiele prac robić od razu. Renowacja drzwi – Poznań jest bardzo droga a my dzięki różnym filmikom i radom od osób, które same wykonywały renowację wiedzieliśmy co robić. Najpierw dokładnie wyczyściliśmy drzwi.

Musieliśmy zdrapać z nich starą farbę. Później drzwi zamontowaliśmy i zabezpieczyliśmy specjalną farbą. Później położyliśmy nową farbę w kolorze, który nam się najbardziej spodobał. Farby kupiliśmy w dobrym sklepie i sprzedawca zagwarantował nam, że są to obecnie najlepsze farby dostępne na rynku. Rzeczywiście dobrze się je nakładało. nie widać było żadnych prześwitów. Byliśmy z nich bardzo zadowoleni. plusem był również fakt, ze szybko schły więc całe malowanie przebiegało bardzo sprawnie. Z=Odnowione i zamontowane drzwi prezentowały się bardzo ładnie.