Ocieplanie domu pianką PUR

Większość osób budujących swój wymarzony dom staje w końcu przed wyborem dotyczącym ocieplania domu. Warstwy termoizolacyjne od lat tworzone są przy wykorzystaniu jednego materiału – styropianu. Ten materiał nakładany jest na ściany przy użyciu metody lekkiej mokrej. Umieszczany jest on również pod wylewkami. Na dzień dzisiejszy dostępne są również inne materiały, które mogą zadziwiać swoją skutecznością. 

Najlepsze metody ocieplania domów 

ocieplanie pianką - cennikOd jakiegoś czasu dość często słyszy się o stosowaniu izolacji natryskowych. Do tworzenia izolacji tego typu wykorzystywana jest pianka poliuretanowa. Materiał ten wyróżnia się tym, że jest niezwykle lekki ale jednocześnie doskonale zatrzymuje ciepło we wnętrzu pomieszczeń. Inwestowanie w takie rozwiązania może sprawić, że w naszym domu znacznie spadną koszty ogrzewania. W szczególności może to mieć znaczenie gdy ogrzewamy nasz dom przy użyciu ogrzewania konwekcyjnego. Sporo osób decyduje się więc na ocieplanie pianką – cennik za takie usługi jest zaś często umieszczany na stronach internetowych firm zajmujących się tworzeniem takich warstw termoizolacyjnych. Inwestowanie w piankę poliuretanową jest dobrym pomysłem również w przypadku chęci ocieplenia budynków drewnianych. Szczególnie duży wpływ ma tutaj waga pianki poliuretanowej. Materiał ten jest niezwykle lekki przez co nie obciąża całej konstrukcji. Pianka stosowana do ocieplania budynków drewnianych często jest w stanie przepuszczać parę wodną. Dzięki temu nie dochodzi do powstawania tzw. mostków termicznych. Ich brak sprawia, że nie zachodzi zbyt duże ryzyko pojawienia się wilgoci w budynkach. Tworzenie takich warstw termoizolacyjnych może więc wpływać nie tylko na komfort cieplny ale również na poprawę kondycji ścian w budynku. Dostępna jest również pianka o zwartych strukturach. Ma ona o wiele lepsze właściwości związane z zatrzymywaniem ciepła ale już pary wodnej nie jest ona w stanie przepuszczać. Taka pianka najczęściej jest wykorzystywana w przypadku budynków murowanych. 

Na dzień dzisiejszy w naszym kraju mogą Państwo znaleźć bardzo dużo sprawdzonych firm zajmujących się tworzeniem izolacji natryskowych. Najlepszym ze sposobów na znalezienie takich firm jest skorzystanie z Internetu. Całe mnóstwo firm, które zajmują się wspomnianymi usługami posiada własną stronę internetową. Dowiedzieć się tam możemy przede wszystkim o tym jak przebiega proces tworzenia takich warstw. Wiele firm umieszcza na swoich stronach również szczegółowe cenniki dotyczące zakresu działań firmy.