O tym dlaczego wybrałam umywalkę stojącą

Jakiś czas temu udało nam się zaprojektować łazienkę dla naszych gości przy pokoju gościnnym. Planowaliśmy wykonanie tego projektu od dłuższego czasu. Jednak nareszcie w końcu się nam to udało. Efekt jest naprawdę bardzo zadowalający. Jednak przejdźmy do początku. Muszę od razu napisać, że chyba największym problemem było dla nas wybranie odpowiedniego modelu umywalki.

Jaka umywalka jest najlepsza?

łazienkowe umywalki stojąceTo naprawdę nie jest takie proste jak się wydaje. Na rynku istnieje tak dużo przeróżnych modeli, koncepcji, kształtów itd, że trudno jest wybrać coś odpowiedniego dla danej łazienki. Na samym początku warto jest podkreślić, że można wyróżnić co najmniej dwa style: łazienkowe umywalki stojące i łazienkowe umywalki te, które umieszcza się nad blatem. Nie mogłam się do końca zdecydować, jednak ostatecznie wybraliśmy ten pierwszy wariant. Zapewne część osób uważa, że nie jest to do końca dobry wybór, natomiast dla nas jest to idealne rozwiązanie. Umywalka łazienkowa wolnostojąca ma bardzo dużo zalet. Po pierwsze jest ona niezwykle klasyczna. W takim, też stylu chcieliśmy zrealizować naszą gościnną łazienkę. Miało być tradycyjnie, klasycznie, ale i pięknie. Uznaliśmy, że najlepszym wyposażeniem łazienki dla naszych gości, będzie właśnie umywalka stojąca. Uznaliśmy, że ustawimy ją w centralnym punkcie, tak, aby zamaskować całą instalację. Dzięki temu bardzo zyskała nasza łazienka na wartości. Drugą sprawą była sama misa umywalkowa. Jesteśmy zwolennikami prostych i przede wszystkim klasycznych rozwiązań. Dlatego, też postanowiliśmy wybrać wariant z tą bardziej szeroką i głęboką miską. To bardzo dobre rozwiązanie. Przede wszystkim dlatego, że dzięki takim wielkościom, a nie innym woda nie rozchlapuje się i nie wylewa. To było dla nas bardzo ważne. Zwłaszcza, że wcześniej zdarzało nam się, że woda w innych typach umywalek, rozchlapywała się na boki. Szeroka i głęboka misa umywalkowa świetnie sprawdza się w sytuacji kiedy mamy małe dzieci. Nie musimy obawiać się, że maluchy rozchlapią wodę na posadzkę. Natomiast jeżeli chodzi o materiał to zdecydowaliśmy się na klasyczne rozwiązanie czyli ceramiczne. Rozważaliśmy jeszcze skorzystanie ze szkła, ale ceramika to ceramika.

Klasyka gatunku. Łatwo utrzymać ją przede wszystkim w czystości. Ponadto nie jest narażona, na aż takie zarysowania. Nasza nowa umywalka idealnie ozdabia naszą gościnną łazienkę i przede wszystkim jest bardzo wygodna w użyciu. Zdecydowanie był to dobry wybór. Ponadto jeżeli chodzi o cenę to była ona bardzo korzystna. Była to udana inwestycja na lata.