Nowoczesne wyposażenie magazynów

 

Hale magazynowe, w których przechowywane są ogromne ilości towarów, produktów, czy też materiałów budowlanych, powinny zostać wyposażone w specjalne regały, które umożliwią płynną pracę magazynierów, oraz zapewnią bezkonfliktowe poruszanie się po halach magazynowych wózkami widłowymi, czy też elektrycznymi wózkami pozwalającymi na przemieszczanie oraz ustawianie palet na regałach. W ten sposób, zyskamy bardzo dużo miejsca na towar, w zależności także od wielkości hali magazynowej.

Kompleksowe wyposażenie pomieszczeń magazynowych

wyposażenie magazynów PoznańPłynna oraz szybka praca magazynierów w dużych przedsiębiorstwach jest bardzo ważna, ze względu na bardzo szerokie grono klientów, którzy dokonują zakupu towarów, a także produktów pakowanych w kartonach. Przechowywane tego typu towary są w magazynach, na specjalnych regałach, z użyciem euro palet. Wyposażenie magazynów Poznań, to oferta kompleksowego oraz profesjonalnego wyposażenia hal magazynowych w regały, pozwalające na obciążenie nawet do kilku ton. Ich prosta konstrukcja, pozwala na bardzo łatwe oraz szybkie umieszczanie nawet na wysokich piętrach regału palet z towarem, który może być przechowywany w magazynie z zachowaniem wszelkich norm oraz przepisów bezpieczeństwa. Zdjęcie palety z regału, na której znajduje się towar, odbywa się poprzez użycie spalinowego wózka widłowego, lub także elektrycznego wózka, wyposażonego w widły, pozwalającego na bardzo szybkie oraz profesjonalne dokonanie rozładunku regału z euro palet. Przygotowany dla klienta towar na palecie, a także zapakowany oraz odpowiednio zabezpieczony, nie musi już przechodzić dodatkowych procesów zabezpieczających towar, jednakże bardzo ważne jest, aby dokonywać załadunku na regał, jak również rozładunku z zachowaniem szczególnej ostrożności, aby nie uszkodzić palety znajdującej się obok, jak również aby umieszczać tę paletę na obu belkach regału, aby zapobiec zapadnięciu się palety, oraz spowodowania wypadku. Ważne jest także, aby na regałach umieścić czytelną informację o maksymalnym obciążeniu regału.

Profesjonalnie wyposażona hala magazynowa, w odpowiednie regały ze specjalnym przeznaczeniem do tego celu, jest w pełni zgodne z przepisami bezpieczeństwa i higieny pracy, dlatego też podczas kontroli, nie musimy martwić się o wszelkie nieprawidłowości związane z ich wykorzystaniem. Ważne jest jednak, aby dokonać instalacji regałów zgodnie z zaleceniami producenta, a także w określonym dystansie od innego regału. Jest to ważne, gdyż pozwala to na płynne poruszanie się urządzeń oraz maszyn transportowych.