Nowoczesne sposoby regeneracji siłowników hydraulicznych

Współczesny przemysł stawia przede wszystkim na sprawne realizowanie wszelkiego rodzaju prac. Obok wydajnego procesu produkcyjnego, bardzo ważna jest także jakość realizacji. Dlatego wiele z dostępnych na rynku rozwiązań wyposażonych jest w elementy hydrauliki siłowej, które stanowią bardzo powszechne elementy mechaniczne, charakterystyczne dla maszyn przemysłowych, rolniczych, czy budowlanych. Poprzez odpowiednią technologię oraz wysokiej jakości elementy, skutecznie wspierają wszelkie procesy robocze.

Na czym polega regeneracja siłownika hydraulicznego?

regeneracja siłownika hydraulicznegoMechanizacja szeregu procesów przeprowadzanych w branżach takich, jak przemysł, hutnictwo, sektor górniczy, czy budowlany, przekłada się na efektywność prac. Poprzez wykorzystanie wysokiej jakości urządzeń, możliwe jest wydajniejsze realizowanie poszczególnych zleceń. Firmy, którym zależy na rozwoju, chętnie inwestują w nowoczesne rozwiązania, ponieważ przekłada się to bezpośrednio na dochód z prowadzonej działalności. Bardzo popularne na rynku są elementy hydrauliki siłowej o wszechstronnym zastosowaniu. Tego typu rozwiązania są obecne niemal w każdym sektorze przemysłu. Z uwagi na wysoki poziom ich eksploatacji, niezbędne stają się prace naprawcze. Dlatego regeneracja siłownika hydraulicznego to bardzo popularna na rynku usługa. Tego typu elementy ulegają uszkodzeniu z różnych przyczyn, najczęściej w wyniku naturalnego zużycia. Jednak zanieczyszczenie cieczy roboczej może również przyczynić się do problemów z tym elementem. Dlatego podczas przyjmowania elementu do serwisu, jest on najpierw rozbierany na części, a następnie poddawany profesjonalnej ekspertyzie, której celem jest zlokalizowanie problemu. Na tej podstawie dokonywana jest następnie wycena. W wielu przypadkach regeneracja elementu okazuje się być rozwiązaniem korzystniejszym, niż zakup nowego elementu, tym bardziej, iż głównym celem tego zabiegu, jest przywrócenie pełnej sprawności całemu układowi hydraulicznemu.

Elementy hydrauliki siłowej działają w oparciu o ciecz stanowiącą medium do pozyskiwania energii. Zostaje ona wpompowana do układu pod wysokim ciśnieniem a następnie uzyskana w ten sposób energia zostaje przekierowana do elementu mechanicznego. W ten sposób urządzenia takie jak koparki mogą z powodzeniem używać ramion, czy łyżki. Najczęstszym elementem siłowników są tłoki w szczególności narażone na zużycie mechaniczne. Niebezpieczna dla tego typu elementów jest również obecność zanieczyszczeń w cieczy roboczej, które mogą prowadzić do uszkodzenia układu.