Nowoczesne rusztowania budowlane

Rusztowanie, to pomocnicza konstrukcja, mająca za zadanie umożliwienie prac, na wysokościach, na zewnątrz oraz wewnątrz budynków. Według historyków, pierwsze rusztowania, były wykorzystywane już w starożytnej Grecji, co umożliwiło wybudowanie wielu wspaniałych budowli, takich jak Partenon, pierwsze teatry, oraz imponujące posągi, które możemy oglądać do dzisiaj. Wtedy, używano rusztowań o bardzo prymitywnej konstrukcji.

Rusztowanie warte swojej ceny

drabex rusztowaniaOd 1997 roku, funkcjonuje w naszym kraju Polska Izba Gospodarcza Rusztowań, dawniej zwana Ogólnopolskim Stowarzyszeniem Firm Rusztowaniowych. Dzięki jej działaniu, rusztowania stosowane w Polsce są bezpieczne i nowoczesne. Do innych zadań tej organizacji samorządu gospodarczego należy nadzór nad firmami związanymi z branżą rusztowań, przeprowadzanie szkoleń, z zakresu nadzoru budowy i użytkowania rusztowań, a także publikowania kwartalnika, w którym zawarte są najważniejsze informacje dotyczące bieżącej sytuacji w branży rusztowań. Jedną z najbardziej popularnych firm, jest drabex rusztowania tej marki, są wykonane z najwyższej jakości materiałów, przy wykorzystaniu najnowocześniejszych technologii, co potwierdzają odpowiednie certyfikaty, z którymi można się zapoznać na stronie producenta. Firma Drabex, wykonuje rusztowania z wysokiej jakości aluminium anodowanego, które jest odporne na działanie czynników atmosferycznych, takich jak deszcz, promieniowanie ultrafioletowe, oraz temperatury znacznie poniżej zera stopni Celsjusza. Rusztowania z aluminium anodowanego są niebrudzące, a także nie ulegają utlenianiu, czyli nie powstaje na nich rdza. W zakładce „produkty”, na stronie firmy, możemy przeczytać, że w ofercie znajdują się rusztowania wolnostojące, o różnych wysokościach, oraz rusztowania jezdne, które mogą składać się z kilku segmentów, a także posiadają możliwość złożenia. Każde rusztowanie ma ramę wykonaną z rur o średnicy 50 mm, i jest wyposażone w koła z hamulcem. W podestach znajdują się włazy wejściowe, które znacznie ułatwiają pracę na rusztowaniu, zwłaszcza, jeśli musimy na nim korzystać z elektronarzędzi, czy też innego sprzętu.

Maksymalne obciążenie rusztowania wynosi 200 kilogramów na metr kwadratowy. Niektóre modele rusztowań mają dodatkowy stopień wejściowy, który ułatwia wchodzenie na konstrukcję i schodzenie z niej. Dodatkowym atutem rusztowań firmy Drabex jest możliwość usytuowania podestów na dowolnej wysokości, dzięki innowacyjnemu projektowi, pozwalającemu na montaż podestu na każdym szczeblu ramy drabinowej. To wyjątkowe rusztowania.