Niekonwencjonalne metody leczenia

Nastały czasy, w których rozwój technologii przekłada się coraz bardziej na stan naszego zdrowia. Niemal każdy z nas posiada samochody, które wytwarzają niebezpieczne spaliny. Kupujemy mnóstwo produktów zapakowanych w opakowania jednorazowe, które następnie są gromadzone na wysypiskach. Ponadto mnóstwo fabryk produkujących różnego rodzaju elektryczności wytwarza do atmosfery i gleby ogromne ilości niebezpiecznych substancji. 

Zastosowanie konopi siewnych

oleje konopneW związku z rozwojem technologii i skutków ubocznych jej postępu nasze zdrowie coraz bardziej podupada. Świadczą o tym między innymi statystyki zachorowalności na choroby cywilizacyjne. Mowa m.in. o astmie, alergii, zespole jelita drażliwego, różnego rodzaju infekcji, arytmii czy chorobach psychicznych. Bezsprzecznie coraz więcej osób dochodzi do wniosku, że technologia nie służy naszemu zdrowiu i w związku z tym wybiera naturalne metody leczenia, oraz zdrowy tryb życia. Zioła, oleje i medytacja potrafią zadziałać zbawiennie na nasze dolegliwości zdrowotne. Jedne z najbardziej uniwersalnych w zastosowaniu naturalnych środków są oleje konopne, czyli słynne CBD. Jest on wykonany z konopi siewnych, więc nie ma nic wspólnego z marihuaną, którą pozyskiwana jest z konopi indyjskich. Na co pomagają oleje konopne? Jak już wspomniałam o jego uniwersalności ma wiele właściwości. Ale te najpopularniejsze, na które możemy go stosować to m.in. dolegliwości związane z zespołem PMS i menopauzą. Bardzo dobrze radzi sobie ze stanami zapalnymi za pomocą optymalnego stosunku kwasów omega-3/omega-6 w nim zawarte. Dzięki kwasowi gamma-linolenowego świetnie rozprawi się z zapaleniem stawów. Ogólnie mówiąc leczy stany zapalne, objawy menopauzy, zmiany skórne i wspomaga leczenie wielu chorób psychicznych. Ponadto ma również szerokie zastosowanie w kosmetologii i fryzjerstwie. Doskonale nawilża i oczyszcza każdy rodzaj cery. Bardzo dobrze sprawdza się w usuwaniu makijażu. Dzięki zawartości witaminy E ma zastosowanie odmładzające i regenerujące. Ma wspomniane wcześniej właściwości przeciwzapalne i reguluje produkcję sebum, więc jest idealny dla cery trądzikowej. 

Ziołolecznictwo cieszy się coraz większą popularnością. W zasięgu ręki mamy wiele produktów i roślin, które mogą być wykorzystywane do leczenia wielu dolegliwości, oraz być głównym produktem w łazienkowej szafce. Olej konopny doskonale sprawdzi się w domowej roboty maseczkach i peelingach, nie tylko do skóry, ale również do włosów, ponieważ bardzo dobrze je nawilża i pielęgnuje.