Najpopularniejsza odmiana konopi

Ludzkość na całym świecie zajmują się hodowlą i uprawą różnego rodzaju roślin. Jedni czynią to dla przyjemności, dla innych jest to ciężka praca lub źródło dochodu. Uprawy zazwyczaj mają różny cel a ich efekt nie zawsze bywa zadowalający. Dlatego i tutaj dużą rolę odgrywa nauka, głównie genetyka. Ludzkość od wielu lat pracuje nad stworzeniem czegoś wielkiego i przynoszącego wymierne efekty. Prace te toczą się w wielu dziedzinach życia, dotyczą również hodowli roślin. Nawet tak nietuzinkowych jak marihuana.

Nasiona modyfikowane genetycznie

amnesia haze nasionaKonopie od zawsze towarzyszyły człowiekowi, już medycyna ludowa dostrzegła ich lecznicze właściwości i starała się je wykorzystać z dobrym skutkiem. Na całym świecie ogromne rzesze ludzi ciężko i onkologicznie chorych z nadzieją spoglądają właśnie w stronę konopi bowiem wielu z nich doświadczyło ich leczniczych właściwości. Ale są również tacy którzy w roślinie widzą niebezpieczna truciznę i odurzający narkotyk. Dlatego tak niewiele państw zdecydowało się na jej zalegalizowanie. W naszym kraju również legalny jest tylko susz z konopi siewnych sprzedawany w aptece na receptę z zaleceniem przyjmowania pod ścisłym nadzorem. Posiadanie nasion konopi możliwe jest tylko w celach kolekcjonerskich. Wśród kolekcjonerów olbrzymim zainteresowaniem cieszą się amnesia haze nasiona odmiany zmienione genetycznie o wysokich parametrach jakościowych. Wieloletnie doświadczenia, obserwacja oraz wymiana nasion i poglądów pozwoliły na staranną selekcję genetyczną i wyodrębnienie najbardziej pożądanych cech rośliny. W ten sposób powstała odmiana ciesząca się dużą popularnością. Kwitnie samoistnie niezależnie od długości i intensywności nasłonecznienia. Czas wegetacji oraz kwitnienia został skrócony maksymalnie, pierwsze kwiaty pojawiają się już po trzech tygodniach od wysadzenia, natomiast pełną dojrzałość roślina osiąga po dziesięciu tygodniach. Zaletą jest stosunkowo krótki i tani cykl produkcji przy wysokich parametrach końcowych. Jest to odmiana idealna w gorące klimaty, doskonale sprawdza się w Afryce, Austrii czy Kalifornii.

Roślina daje dobre efekty zarówno w uprawie outdoor gdzie osiąga wysokość do dwustu dziesięciu centymetrów jak i intdoor  gdzie jej wysokość dochodzi do stu pięćdziesięciu centymetrów. Długi okres kwitnienia zapewnia pokaźne zbiory. Musimy jednak mieć na uwadze to, że hodowla może odbywać się tylko w krajach w których marihuana została zalegalizowana. Najlepsze jakościowo nasiona możemy zakupić w Holandii, mają gwarancję wysokiej plenności.