Najpopularniejsza kawa we Włoszech

Kawa to bardzo powszechny napój, który pijemy z samego rana po śniadaniu albo w towarzystwie ciasta. Często korzystamy również z usług kawiarni, jednak są to nazbyt wysokie koszty, aby móc wypić przynajmniej jedną kawę dziennie. Sięgamy wtedy po kawę, którą możemy przygotować w domu we własnym zakresie. Zmielona, w ziarnach. Dla każdego co kto lubi. Jaką wybrać? 

Najlepsza kawa Lavazzy 

lavazza qualita oroWybór idealnej kawy to nie lada zagwozdka, ponieważ musi smakować przede wszystkim nam, lecz z tyłu głowy zawsze mamy ewentualne spotkania towarzyskie w naszym mieszkaniu tudzież domu. Nie chcemy, aby była to kawa najtańsza i niezbyt smaczna. Dochodzimy również do wniosku, iż kawa powinna być w ziarnach, ponieważ zakupiony przez nas młynek się kurzy. Jak wiadomo świeżo zmielona kawa to najbardziej esencjonalny napar ze wszystkich możliwych. Niezależnie czy zalewamy ją w kubku wrzącą wodą, czy korzystamy z różnego rodzaju ekspresów. Ciekawą opcją jest Lavazza Qualita Oro, którą zakupimy stacjonarnie, jak również przez internet. Jest to mieszanka arabiki stworzona w 1956 roku. Nie zawiera nawet najmniejszego procentu robusty. Dlaczego jest tak wyjątkowa? Może przez to, iż nuty kwiatowe i owocowe prosto z Ameryki środkowej mieszają się ze słodyczą brazylijskich nut miodu. Idealna dla osoby, która od czasu do czasu lubi wypić kawę, ale również dla konesera. Sprzedawana w ziarnach, dzięki czemu możemy na bieżąco mielić ja w młynku ręcznym bądź elektrycznym. Jest to kawa o średnim stopniu palenia, jak również średniej mocy naparu. Warto zaznaczyć, iż jest to złota crema, która nadaje się idealnie do różnych rodzajów kompozycji kawowych jak latte, espresso i inne. Jakość tej kawy zawdzięczamy długiej tradycji palenia, niespotykanej renomie i olbrzymim doświadczeniu firmy. Jest to jedna z najbardziej rozpoznawalnych kaw na świecie, co świadczy o jej wysokiej jakości, bardzo dobrym smaku i wykwintnym aromacie. Dodatkowo opakowania, w których zamykane są ziarna kawowe są bardzo praktyczne, ponieważ z łatwością można je otworzyć. Również ich szata graficzna jest ciekawym aspektem produktu. Warto chociaż raz spróbować Lavazzy. 

Kawa Lavazza Qualita Oro to ziarnista mieszanka arabiki, która dzięki średniej mocy nadaje się dla każdej osoby lubiące kawę oraz konesera. Można ze spokojem przyrządzić ją nawet najbardziej wybrednym gościom w domowym zaciszu. Firma cechuje się długoletnią tradycja i wysoką jakością produktów, dlatego warto zapoznać się z ich produktami, nie tylko z tą konkretną opcją.