Najlepszy program do rozliczenia PITa

Każdy, kto pracuje w Polsce musi zmierzyć się z rozliczeniem podatku dochodowego od osób fizycznych. Niezależnie czy pracujemy na stałe czy dorabiamy sobie na studia jest to nasz obywatelski obowiązek. Po rozliczeniu może się okazać, że jesteśmy winni jakąś kwotę podatku lub należy nam się zwrot. Jako, że mamy XXI wiek również kwestia składania PITów została uproszczona, dzięki czemu otwierają się przed nami nowe możliwości rozliczenia się z Urzędem Skarbowym.

Czym jest program „e-pity”? 

epity - najlepszy programJeżeli nie jesteśmy księgowymi i nie chcemy długo czekać na ewentualny zwrot pieniędzy możemy rozliczyć się poprzez program epity – najlepszy program, który sam wykonuje czarną robotę. Po znalezieniu programu w wyszukiwarce możemy skorzystać z niego jako programu do pobrania na swojego laptopa bądź komputera albo rozliczyć się poprzez przeglądarkową wersję. Gdy program nam się uruchomi, po podaniu do niego danych z PITu 11 (jest to dokument od pracodawcy potrzebny do dalszego, poprawnego rozliczenia się) program sam uzupełni dane, byśmy mieli pewność, że będzie to zrobione poprawnie, jak i wyliczy ile powinniśmy dopłacić albo dostać ze Skarbu Państwa. Dzięki internetowemu rozwiązaniu zaoszczędzimy sobie stania w kolejkach oraz papieru, jeżeli wysyłamy PIT 38 przez Internet. Każde zeznanie podatkowe wysłane przez sieć internetową jest szybciej rozpatrywane niż te złożone osobiście w urzędzie. Jest to forma zachęty do skorzystania z „e-pitów”, ale też elektroniczny przesył jest dostarczany szybciej i wprost do bazy danych w Urzędzie Skarbowym. By zalogować się do naszego zeznania musimy wiedzieć jaki dochód otrzymaliśmy w poprzednim roku rozliczeniowym. Jeżeli nie pamiętamy go możemy założyć profil zaufany i nim się logować. Ten drugi sposób to tak naprawdę podwójne logowanie się na stronę swojego banku, więc nie zabiera wiele czasu a jest bezpieczne i wygodne.

E-pity” to program, który oferuje dobre rozwiązanie dla każdego, kto nie ma czasu na stanie w wielogodzinnych kolejkach przed Urzędem Skarbowym. Można mieć pytania, czy to aby na pewno takie bezpieczne i proste, ale wystarczy raz się przekonać o tym, jak to działa by pozostać na dłużej. W sieci znajdziemy wiele filmów instruktażowych dla osób, które nie do końca wiedzą, jak poprawnie wyszukać program albo jak z niego korzystać. Starsze osoby mogą poprosić o pomoc swoje dzieci jak i wnuki. Dla dociekliwych i mających jakieś pytania co do działania całego programu jest strona z najczęściej zadawanymi pytaniami i najlepszymi odpowiedziami na nie.