Najlepsze generatory ozonu

Ozon jest znany już od bardzo wielu lat, jednak nie wszyscy wiedzą o jego właściwościach aseptycznych i toksycznych, przez które jest stosowany chociażby przy dezynfekcji wody. Jest on trujący dla człowieka, ale tylko wtedy, kiedy będzie niewłaściwie wykorzystywany. Tak naprawdę ma on szerokie zastosowanie i każdy z nas może z niego samodzielnie korzystać.

Jak stosować generatory ozonu?

generator ozonu do klimatyzacji samochodowejJeszcze do niedawna, ozonowanie było zarezerwowane tylko dla profesjonalnych firm zajmujących się odkażaniem różnych powierzchni. Przeważnie z takich usług korzystały zakłady produkcyjne, szpitale, przychodnie czy hale magazynowe. Obecnie każdy może sobie kupić generator ozonu i wykorzystywać go na własny użytek. Oczywiście takie urządzenie nie będzie aż tak mocne i wydajne jak profesjonalne generatory, ale spokojnie wystarczy do domowego użytku. Takim urządzeniem można dezynfekować dowolne, zamknięte pomieszczenia, wodę i żywność. W sprzedaży znajdziemy także generator ozonu do klimatyzacji samochodowej, który jest nieco mniejszy niż te, które wykorzystujemy w domu i posiada specjalną wtyczkę, która umożliwia pobieranie zasilania z gniazdka samochodowego. Ma on nieco mniejszą moc, co jest uzasadnione przeznaczeniem i posiada specjalną końcówkę, którą wprowadza się do otworu wylotowego klimatyzacji. Zabieg ozonowania jest bardzo prosty i trwa zaledwie dwadzieścia – trzydzieści minut. Po tym czasie, należy odczekać kilkanaście minut, aby cząsteczki ozonu rozpadły się do bezpiecznej dla człowieka postaci, po czym można do pojazdu wejść. Ozon skutecznie likwiduje wszelkie bakterie, wirusy, grzyby i pleśń oraz nieprzyjemne zapachy. Pozostawia klimatyzację oraz cały samochód wolne od szkodliwych czynników, które mogą zagrażać naszemu zdrowiu. Klimatyzację można odkażać także także domowym ozonatorem, pod warunkiem, że jest on wyposażony w odpowiednio cienką końcówkę. Poza autem, można odkażać generatorem ozonu piwnice, strychy czy dowolne, zamknięte pomieszczenia. Ozon jest w stanie skutecznie zlikwidować zapach spalenizny, dymy papierosowego czy wilgoci.

Większość kierowców, chcąc wykonać ozonowanie klimatyzacji, udaje się do serwisu samochodowego, który za kilkaset złotych jest w stanie przeprowadzić zabieg odkażania pojazdu. Jednak można to zrobić samodzielnie, przy użyciu generatora ozonu. Ważne, aby zachować odpowiednie środki ostrożności i nie przebywać w samochodzie w trakcie ozonowania. Oczywiście pojazd musi być wyłączony, a szyby zamknięte, aby przestrzeń była zamknięta.