Najlepsze alkomaty dla firm

Spożycie alkoholu w naszym kraju stale rośnie. Każdego roku policja zatrzymuje kilkanaście tysięcy nietrzeźwych kierowców. W naszym kraju dopuszczalna zawartość alkoholu we krwi wynosi 0,2 promila. Oznacza to, że po długiej imprezie, na której nie brakowało napojów alkoholowych wszelkiego rodzaju, poziom alkoholu we krwi nadal może przekraczać dopuszczalną wartość. Z tego też powodu warto zaopatrzyć się w dobrej jakości alkomat.

Gdzie można kupić dobre alkomaty?

dobry alkomat do firmyWiele osób w naszym kraju spożywa alkohol przy różnych okazjach. Warto przy tym podkreślić, że w Polsce za jazdę w stanie nietrzeźwym samochodem lub innym pojazdem grozą surowe konsekwencje, łącznie z odebraniem prawa jazdy. Pracodawcy odpowiadają za swoich pracowników. Z tego też powodu firmy różnego rodzaju często muszą zaopatrzyć się w dobrej jakości alkomaty służące do badania osób zatrudnionych. Zawodowi kierowcy przed wyruszeniem w trasę powinni być całkowicie trzeźwi. W przeciwnym razie mogą stanowić potencjalne zagrożenie dla otoczenia. Pracodawca ma obowiązek sprawdzić trzeźwość pracownika, który kieruje pojazdami oraz wykonuje rozmaite prace na wysokościach. W firmach budowlanych często  się zdarza, że pracownicy przychodzą w stanie wskazującym na spożycie. Właściciel firmy lub kierownik nie może dopuścić takiej osoby do pracy. Z tego też powodu z pewnością przyda się dobry alkomat do firmy. Warto podkreślić, że na rynku panuje ogromny wybór odnośnie alkomatów. Bardzo ciężko się w tym połapać, dlatego też warto zasięgnąć opinii ekspertów. W sklepach różnego rodzaju dostępne są zarówno alkomaty za kilkadziesiąt złotych, jak i dużo droższe urządzenia. Nowoczesny i bardzo czuły alkomat może nawet kosztować parę tysięcy złotych. Nie warto jednak kupować tak drogiego urządzenia, jeśli ma ono służyć wyłącznie do prywatnego użytku lub też zamierzamy badać nim sporadycznie. Dobrej jakości alkomaty elektrochemiczne lub też półprzewodnikowe można z powodzeniem dostać za kilkadziesiąt złotych. Są one rzetelne i podają w miarę dokładny wynik, który pozwala ocenić trzeźwość danej osoby. Nie można jednak zapominać o wymiennych ustnikach do alkomatu.

Firmy i różnego rodzaju instytucje często zaopatrują się w alkomaty. Dotyczy to zwłaszcza firm transportowych oraz budowlanych, gdzie specyfika pracy wymaga systematycznej kontroli trzeźwości wśród osób zatrudnionych. Obecnie można bez większego problemu kupić dobrej jakości alkomat za niewielką cenę. Trzeba jednak pamiętać o wymiennych ustnikach. Dobry alkomat podaje miarodajny wynik, któremu można zaufać.