Najładniejszy francuz, czyli Peugeot

Od zawsze marzyłam o tym, by kupić sobie samochód przyciągający wzrok. Kiedy osiągnęłam odpowiedni wiek i odłożyłam wystarczająco pieniędzy, nareszcie na moim podwórku pojawił się wymarzony Peugeot 407 coupe, wyglądający jak prawdziwy samochód sportowy. Byłam pod takim wrażeniem, że wreszcie stoi na moim podwórku, że nie dostrzegłam kilku problemów mechanicznych, które dopiero z czasem dały o sobie znać. Wtedy dopiero się zorientowałam, że chyba popełniłam błąd, kupując właśnie ten egzemplarz.

Serwis Peugeot i części do mojego modelu

peugeot częściNie trzeba było długo czekać, zanim pojawiły się pierwsze usterki wymagające naprawy. Zaczęło się od czujników ABS, później doszła do tego klimatyzacja, czujniki w kołach i wiele innych rzeczy, które miały dbać o mój komfort jazdy. Musiałam więc jak najszybciej znaleźć specjalistę, który dobrze wie, jak działają samochody francuskie i jak szybko naprawić mój wóz. Kiedy dowiedziałam się, że peugeot części oferuje w naprawdę dobrych cenach, postanowiłam nie zwlekać i szybko zamówiłam wszystko, co mi potrzebne. Mogłam sprawdzić w internetowym katalogu czy posiadają części dedykowane do mojego rodzaju silnika oraz wersji rocznikowej, dzięki czemu na pewno uniknęłam wielu pomyłek podczas montażu. Co najbardziej mi się spodobało w tym sklepie, to miła obsługa, ponieważ kiedy miałam problem ze znalezieniem jednej części w katalogu, od razu zadzwoniłam na infolinię. Tam pokierowano mnie, w jakim dziale na pewno znajdę czujnik i na który model powinnam zwrócić uwagę. Kiedy udało się skompletować wszystkie niezbędne części, udałam się do mechanika w celu oszacowania kosztów oraz czasu, przez jaki pozostanę bez samochodu. Na szczęście terminy były krótkie, a dzięki temu, że sama dostarczyłam części, cena naprawy znacznie spadła. Już po kilku dniach mogłam odebrać swój samochód całkowicie sprawny, bez żadnych zapalonych lampek i błędów w komputerze systemowym. Nie mogłam się doczekać pierwszej, naprawdę komfortowej jazdy po swoim mieście razem z najlepszymi koleżankami.

Spełniając swoje marzenie o posiadaniu Peugeota, oczywiście liczyłam się z tym, że trzeba będzie wykonać kilka napraw, jak to w każdym samochodzie. Pozytywnie jednak zaskoczyły mnie oferty sklepów z częściami, gdzie można znaleźć niemal wszystko właśnie do mojego modelu. Nie miałam problemu z niczym, a ceny pozostały przy tym naprawdę korzystne. Mam przeczucie, że przez wiele lat pojeżdżę swoim nowym Peugeotem, zanim znowu będzie wymagał kolejnych inwestycji. Chyba że przyjdzie mi do głowy zmienić kolor lakieru, ale to zupełnie inna kwestia.