Na czym polega ozonowanie?

Jest wiele metod odkażania, ale niewiele tych, które można zastosować w skali komercyjnej. Części z nich nie można stosować ze względu na wysoką toksyczność, a jeszcze inne są po prostu niemożliwe do wykonania w pomieszczeniach mieszkalnych. Dlatego też trzeba znaleźć metodę uniwersalną, czyli bezpieczną, bezinwazyjną i szybką.

Krakowscy specjaliści od kompleksowego ozonowania

kompleksowe ozonowanie w krakowieNajskuteczniejszą metodą odkażająca, zaraz po chlorowaniu, jest ozonowanie, czyli zabieg z wykorzystaniem generatora ozonu. Ten gaz posiada silne właściwości utleniające, dzięki czemu doskonale nadaje się do odkażania dosłownie każdej powierzchni. Udowodniono, że ozon zabija wirusy, bakterie, grzyby, wolne rodniki, alergeny, a także niszczy cząsteczki smogu. Ozonowanie to zabieg, który nie wymaga wynoszenia z domu mebli, elektroniki, obrazów, etc., ponieważ ich nie niszczy. Natomiast na czas zabiegu, będziemy musieli opuścić ozonowane pomieszczenia, chyba, że wyposażymy się w specjalną maskę z pochłaniaczem. Ozonowanie trwa z reguły nie dłużej niż godzinę, toteż jest to usługa szybka, którą można wykonać w dowolnym czasie. Natomiast po jej skończeniu, jedyne, co jest wymagane, to wietrzenie pomieszczeń przez około dwadzieścia minut. W jakim celu? Albowiem jest to czas, w którym cząsteczki ozonu wracają do postaci tlenu i tracą swoje właściwości utleniające. Kompleksowe ozonowanie w Krakowie to usługa, której świadczeniem zajmują się głównie firmy dezynfekcyjne, jednak nie brakuje też przedsiębiorstw, które zajmują się wyłącznie tym. Najlepsze krakowskie firmy wyposażone są w nowoczesne, bardzo wydajne ozonatory, dzięki czemu są w stanie przeprowadzić zabieg jeszcze szybciej i bardziej dokładnie. Z ozonowania nie korzystają tylko klienci indywidualni, którzy chcą odkażać swoje domy, mieszkania i samochody, ale również klienci biznesowi, w tym najczęściej właściciele restauracji, żłobków, przedszkoli oraz innych placówek i instytucji. Ozonowanie ma też tą zaletę, że oprócz zabijania wszelkich organizmów, wypleni z dowolnego pomieszczenia każdy nieprzyjemny zapach. W tym zapachy odzwierzęce, smród wilgoci, czy też woń dymu papierosowego.

Ozonowanie jest metodą skuteczną i szybką, jaką można zastosować zarówno w pomieszczeniach mieszkalnych, jak i w halach produkcyjnych, czy restauracyjnych kuchniach. Metoda wymaga jedynie użycia ozonu więc nie używa się żadnych chemicznych środków, których użycie, zawsze niesie z sobą pewne ryzyko. Klienci ją cenią również z uwagi na to, że jest relatywnie niedroga.