Misy tybetańskie dla zdrowia

W historii starożytności korzystano z mis tybetańskich w celach leczniczych. Dzięki nim buddyści mogli leczyć swoje ciało, a także psychikę, jak również medytować. W związku z tym był to bardzo intrygujący, lecz owiany tajemnicą sposób leczenia. W dzisiejszych czasach wracamy do tego typu metod, jednak nie jest to już jedynie wiedza dla osób wtajemniczonych w tajniki buddyzmu. Obecnie każdy z nas może zapoznać się z tą wiedzą i stosować ją samodzielnie albo udać się do miejsca, w którym oferują usługę terapii dźwiękiem. Warto zainteresować się tym tematem.

Fascynujące techniki leczenia świętą misą

misy tybetańskie ze sklepu onlineTemat leczenia muzyką wydawałby się dla nas stosunkowo świeży, ponieważ od około 40 lat dopiero praktykujemy tą wiedzę. Okazuje się jednak, iż jest to wiedza, którą rozpoczęto stosować jeszcze w czasach przed Chrystusem. Dlatego tak wiele osób pragnie uczęszczać obecnie na zajęcia z terapii dźwiękowej bądź wyposaża się we własne misy tybetańskie ze sklepu online. Misa tybetańska to niepozorny instrument, którego historia sięga czasów starożytnych. Łączy się to z legendą o meteorycie, który spadł na ziemię. Z niego wydobyto metale, z których rozpoczęto tworzyć te instrumenty. Używano do tego aż siedmiu stopów metali. Miały one symbolizować poszczególne planety układu słonecznego. W obecnych czasach jednak stosuje się aż dwanaście stopów. Niezmienne pozostało z kolei wybijanie dźwięku za pomocą prostej, drewnianej pałki. Mimo to jedna rzecz ciągle pozostaje niezmienna. Mianowicie w trakcie pracy nad nową misą zawsze dodaje się kawałek starej, zniszczonej misy. Dzięki temu uważa się, iż każda misa jest blisko kosmicznej mocy. Dodatkowo wykonanie jednej misy to bardzo długotrwała i mozolna praca. Warto też wspomnieć o tym, iż niegdysiejsi mnichowi ukrywali tajemnicę wartości dźwięku, zaś sami stosowali go do medytacji oraz leczenia własnego ciała oraz ducha. Na dziś dzień wiedza ta jest powszechna, jednak w dalszym ciągu zaskakuje wiele osób, ponieważ jest to niespotykany sposób leczenia.

Na świecie istnieje wiele sposób leczenia, a jednym z ciekawszych jest terapia dźwiękiem. Używa się do niej najczęściej mis pochodzących z Tybetu, które w obecnych czasach są również produkowane w Indiach. Wartości jakie niesie dźwięk wybijany w misie sprawiają, iż nasz organizm uspokaja się oraz harmonizuje. W ten sposób za pomocą łagodnych metod pobudzamy nasz organizm do pracy. Nie jest to inwazyjny sposób, dlatego warto wypróbować tej metody, abyśmy mogli przekonać się na temat efektów sami.