Meble do ogrodu

Dom niewątpliwie jest oazą wypoczynku, czasu rodziny i regeneracji sił do działania. Przed większością młodych osób, które mają nabyć swoją pierwszą nieruchomość stoi poważna decyzja. Dom czy mieszkanie w bloku? Przed podjęciem tej ważnej decyzji należy rozważyć zalety i wady każdego wyboru. Przebywanie na świeżym powietrzu jest bardzo korzystne, dlatego ogród lub duży balkon będzie dobrym rozwiązaniem.

Relaks na świeżym powietrzu

meble ogrodowe - technorattanZalet i wad domów wolnostojących i mieszkań w bloku jest bardzo dużo. Przebywanie na świeżym powietrzu jest bardzo korzystne dla naszego zdrowia, więc piękny ogród niewątpliwie jest kryterium, które dominuje nad mieszkaniem w bloku. Jeśli zdecydujemy się na dom z ogrodem musimy się liczyć z większymi obowiązkami. W bloku często musimy płacić wysokie czynsze, natomiast w domu sami musimy ponieść koszty remontów jego zewnętrznej strony. Ja przez ponad 20 lat mieszkałam w bloku. Całe dzieciństwo zazdrościłam koleżankom mieszkającym w domach jednorodzinnych z ogrodem. Dlatego moim pierwszym poważnym zakupem był dom wolnostojący z pięknym ogrodem. Projektowanie ogrodu było dla mnie bardzo przyjemną sprawą. Najwięcej kłopotu sprawił mi wybór mebli ogrodowych. Zawsze byłam sceptyczna do posiadania w ogrodzie mebli materiałowych, ponieważ opady deszczu powodowały działały na nie niekorzystnie. Niektóre firmy oferują nam szybkoschnące, lub nieprzemakalne materiały. Po zasięgnięciu informacji i wiedzy na ten temat, zdecydowałam się na duże meble ogrodowe – technorattan, z którego są wykonane to syntetyczne tworzywo, które jest bardzo elastyczne, odporne na odkształcanie i co najważniejsze – na wilgoć i promienia UV. Na działce rekreacyjnej miałam różnego rodzaju meble. Drewno było bardzo podatne na wilgoć, pomimo regularnego impregnowania. Na plastik zaś bardzo źle wpływało słońce, ponieważ meble z niego wykonane traciły kolor i powstawały na nich nieestetyczne wyblakłe plamy. Meble z technorattanu okazały się strzałem w dziesiątkę, ponieważ w sezonie niemal cały czas wolny relaksuję się na nich w ogrodzie. Całą rodziną również jemy tam posiłki, czytamy książki, podczas gdy dzieci spędzają miło czas na ogrodowym placu zabaw. Mam już je kilka lat i wyglądają jak nowe.

Większość posiadaczy domów wolnostojących dużą część dnia spędza w ogrodzie. Taki rodzaj wypoczynku służy naszemu zdrowiu fizycznemu i psychicznemu. Mamy wtedy więcej siły do działania na polu zawodowym. Dzieci natomiast mają więcej możliwości, jeśli chodzi o zabawę. Dobre meble do ogrodu są niezbędne u wszystkich miłośników spędzania czasu na świeżym powietrzu.