Maszyna vendingowa z lekami

Zarabiamy po to, aby wydawać i to jest podstawowa zasada rynku. Najczęściej kupujemy jedzenie, gdyż są to podstawowe artykuły, konieczne do przeżycia. Na kolejnych miejscach znajdują się ubrania, chemia, czy dobra materialne z wyższej półki. Jest też grupa produktów, które każdy z nas kupuje, a najczęściej kiedy jest chory i są to leki. Mogą one być wydawane na receptę lub bez niej i wtedy możemy je nabyć nie tylko w aptece. 

Co kupimy w maszynie vendingowej? 

maszyna vendingowa do aptekiAutomaty vendingowe przyszły do nas już wiele lat temu ze Stanów Zjednoczonych i powoli zaczęły zdobywać popularność. Kiedyś można było je spotkać jedynie w szkołach, dużych zakładach pracy, czy prywatnych placówkach. Kupowało się w nich głównie słodkie i słone przekąski, kanapki, zimne napoje, czy gorącą kawę i herbatę. Obecnie na rynku możemy spotkać nowoczesne maszyny, które oferują drobny sprzęt elektroniczny, czy leki. Maszyna vendingowa do apteki jest przeznaczona do sprzedaży produktów farmaceutycznych bez recepty i drogeryjnych. Najczęściej znajdziemy w niej tabletki na ból gardła, środki przeciwbólowe, witaminy w postaci musujących kapsułek, czy środki na przeziębienie w saszetkach. Coraz częściej takie automaty znajdziemy w aptece, ponieważ w taki sposób poszerza ona swój asortyment, ułatwiając klientom dostęp do produktów. Mogą one także stać przed budynkiem, aby można było w nich dokonywać zakupu w godzinach, kiedy apteka jest zamknięta. Automaty vendingowe mogą znacznie zwiększyć obroty w firmie, ponieważ sprzedaż w nich odbywa się przez siedem dni w tygodniu i przez dwadzieścia cztery godziny na dobę, bez konieczności zatrudnienia sprzedawcy. To wielka zaleta automatów, które są tanie w utrzymaniu i łatwe w obsłudze. Poza lekami, można w nich dostać przeróżne produkty medyczne takie jak bandaże, jednorazowe strzykawki, termometry, testy ciążowe, czy prezerwatywy. Maszyny mogą mieć różną wielkość, a wewnętrzne półki mają funkcję regulacji, więc bez problemu można je dostosować do oferowanego asortymentu. 

Zakup maszyny vendingowej jest sporą inwestycją, ponieważ nowy automat kosztuje nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Niektórzy pośrednicy oferują klientom możliwość wynajęcia takiej maszyny na określony czas, dzięki czemu koszty miesięczne będą niskie. Automat do leków ma wbudowany panel administracyjny, przez który można w łatwy sposób dokonać wyboru i zakupu interesującego produktu. Ceny sprzedawanych produktów, są najczęściej takie same jak w aptece, więc klient nie traci robiąc zakupy w automacie.