Magiczny czas Bożego Narodzenia

wigilie firmowe poznań

Okres poprzedzający Święta Bożego Narodzenia, zwłaszcza w europejskiej kulturze chrześcijańskiej, jest okresem szczególnym,niosącym za sobą szczególną atmosferę, która znacząco wpływa na zachowanie jednostek, tendencję do empatii, chęci niesienia pomocy potrzebującym, ale także chęci zbliżenia się do otaczającego nas środowiska, na kontakt z którym na co dzień nie znajdujemy czasu, dążąc do uporządkowania i pogodzenia ze sobą życia prywatnego z zawodowym.To właśnie bożonarodzeniowy czas uświadamia nam, iż istnieje jeszcze coś poza codziennymi obowiązkami i pogoni za środkami finansowymi. Nasze myśli najczęściej skoncentrowane są na przedmiotach związanych z obchodami świąt, takimi jak ozdoby świąteczne, prezenty, czy wreszcie nieodzowna choinka.

poznańska wigilia firmowa

wigilie firmowe poznańKażdy z nas przeżył już wiele kolacji wigilijnych, czy to w tropikach czy w chłodnym klimacie terenów naszego kraju. Każda z nich wniosła nowe elementy,nowe uczucia i emocje. Tym ,co łączy ten okres jest z pewnością życzliwość i dobro, które w życiu codziennym nie jest tak często eksponowane. wiele z tych spotkań głęboko zapadnie w pamięć jak np.poznańska wigilia firmowa, łącząca elementy życia prywatnego na gruncie zawodowym. Tego typu wydarzenie pozwala nam spojrzeć na swoich współpracowników z zupełnie innej perspektywy, jako człowieka, którym również targają emocje i który skłonny jest wspomóc w razie potrzeby.Wspomniana firmowa wigilia w Poznaniu w życie każdego z jej uczestników wniosła elementy, mające wpływ na charakter i skuteczność komunikacji wśród jej uczestników. Nawet w ten tradycyjny, wielowiekowy cykliczny okres wywarł wpływ na współczesny obraz człowieka. Tego typu spotkania często traktowane są jako zło konieczne, a uczestnictwo w nich jako obowiązek a nie przyjemność. Przykład wspomnianego eventu może mieć znaczny wpływ na zmianę podejścia do spotkań zakładowych. 

 

Nie spodziewając się takiego odzewu wśród uczestników tego spotkania postanowiono aby tego typu eventy stały się tradycją firmy, skoro tak znacząco wpływają one na efektywność współpracy członków zespołu. Jak okazuje się nawet współczesny model obchodzenia Świąt Bożego Narodzenia nie uległ tak drastycznej ewolucji, i oczekuje się że będzie on obchodzony w tradycyjny, niezmienny sposób, często przypominający nam wigilie organizowane w rodzinnym domu, które zazwyczaj kojarzymy z pozytywnymi emocjami, oczekiwaniem na prezenty i wykwintne przygotowywane tylko z myślą o Świętach Bożego Narodzenia regionalne potrawy.