Listy przypodłogowe z drewna

 

Kiedy kupowaliśmy nasze pierwsze mieszkanie, nasz budżet nie był zbyt imponujący. Ja akurat byłam bez pracy, dopiero zaczynały się jakieś widoki na zatrudnienie, jednak moja zdolność kredytowa była zerowa. Z tego względu kredyt wziął na siebie narzeczony, którego zdolność była całkiem spora, jednak nie chcieliśmy zbyt  szaleć z obciążeniami finansowymi na sam początek, nie wiedzieliśmy bowiem, jak to będzie dalej. Dlatego kupiliśmy dość wiekowe mieszkanie z rynku wtórnego, które wymagało generalnego remontu.

Wysokiej jakości listwy przypodłogowe

wąskie listwy przypodłogoweMieszkanie było w kiepskim stanie, glazura do zerwania, ściany i podłogi do wyprostowania. Na szczęście jednak podłogi były w dość dobrym stanie. Było to drewniany parkiet, który całkiem dobrze się zachował, wymagał jedynie cyklinowania. Oczywiście wszystkie listwy przypodłogowe również były do wymiany. Nasz majster polecił nam jakiegoś dobrego człowieka od cyklinowania, więc postanowiliśmy skorzystać z jego usług. Okazał się on bardzo dobrym specjalistą. Co bardzo ważne, wszystkie zakupy zrobił sam. Kiedy doszło do wyboru listwy przypodłogowej, zaproponował, że kupi listwy od znajomego stolarza. Mówił, ze listwy z tworzywa to wyrzucanie pieniędzy w błoto, najlepsze i najbardziej trwałe będą drewniane. Skonsultował jedynie z nami czy mają to być szerokie, czy też wąskie listwy przypodłogowe. Polecał listy wąskie, moim zdaniem takie listwy o wiele lepiej będą prezentować się w naszym mieszkaniu i na takie właśnie listwy się zdecydowaliśmy. Była to bardzo dobra decyzja, dzięki temu podłoga w naszym wyremontowanym mieszkaniu wyglądała doskonale. Za listy zapłaciliśmy jakieś śmieszne pieniądze, szczególnie w świetle kosztów całego remontu, który nas wyniósł naprawdę sporo. Ale były to listwy ręcznie robione przez stolarza, bez narzutu, jaki mają wszystkie sklepy z artykułami budowlanymi. Listwy okazały się bardzo dobre i przetrwały w naszym mieszkaniu wiele lat, zakup drewnianych wąskich listew był doskonałą decyzją. Każdemu polecam listwy drewniane, są o wiele lepsze od plastykowych.

Kiedy remontujemy mieszkanie, często zapominamy o wielu nieistotnych, zdawałoby się kwestiach. na przykład o listwach przypodłogowych, które tak naprawdę są bardzo istotne. Czy kupimy listwy wąskie, czy szerokie, to już zależy od naszego gustu. Jednak z pewnością najlepszym pomysłem będzie zakup listew zrobionych z prawdziwego drewna, kosztują one nieco więcej, ale także przetrwają o wiele dłużej niż listwy zrobione ze sztucznego tworzywa.