Letnia, zwiewna spódnica z koła z tiulem na lato

Spódnice to element garderoby, który przez wieki przebył niewiarygodną metamorfozę. Począwszy od dawnych czasów, kiedy to składała się ona jedynie z kilku słomianych wstęg, później wyglądem spódnic zajęły się rządne władzy sufrażystki, aby w latach 20. ubiegłego wieku panie mogły paradować w eleganckich spódnicach podkreślających ich smukłe talie.

Zwiewne spódnice krojone z koła

zwiewna spódnica z koła z tiulemTuż po wojnie tą częścią garderoby zajął się jeden z najsłynniejszych jak do tej pory projektantów mody, Christian Dior. Stworzył on wtedy niezwykle elegancki zestaw składający się z modnej marynarki i mocno rozkloszowanej spódnicy sięgającej do połowy łydek. Sam projektant nie szczędził przy tym projekcie materiałów, dlatego mimo istnego szaleństwa jakie wywołał projekt u tysiące kobiet, bardzo niewielka część z nich mogła sobie na niego pozwolić. Upodobała sobie ją Marlin Monroe, której pełna stylizacja podbiła serce. Historia spódnicy toczyła się jednak dalej, a na rynku zaczęły pojawiać się tańsze zamienniki słynnego projektu. Zwiewna spódnica z koła z tiulem modna była latem, dzięki swojej lekkiej budowie i nieco rozłożystemu fasonowi. Przybierała ona najróżniejsze kolory, a często również mocno odmienne faktury użytych materiałów, a także ich wzory. Dodatkowy tiul nadawał jej lekkości, ale i nieco „księżniczkowatego”charakteru i droższego wyglądu. Spódniczki, które są dobrze wycięte z tzw. koła, nie mają prawa źle się układać. Przeznaczone dla kobiet o zróżnicowanych gabarytach, dopasują się do każdej figury, jednocześnie na każdej z nich wyglądać będą świetnie. U szczuplejszych kobiet ładnie podkreślą wcięcie w tali i elegancko wyeksponują nogi, z kolei u tych nieco bardziej przysadzistych, poprzez rozkloszowanie, optycznie zgubią nadmierne kilogramy i ukryją bardziej masywne nogi czy uda. Długością spódniczek możemy się „bawić” i dobierać ją według własnej budowy ciała, a także planowanych okoliczności, na które planujemy ją założyć. Popularny rozmiar mini mocno odkrywa nasze nogi i niestetynie jest przeznaczona dla każdej grupy wiekowej, nieco dłuższa midi jest rozmiaru „odpowiedniego”, elegancka i bardzo uniwersalna, z kolei maksi często dosięga samej ziemi, zakrywa całą dolną część naszego ciała, a mimo to jest bardzo urokliwa.

Założenie spódniczki to dobra alternatywa dla noszonych codziennie spodni. Jest to bardzo dziewczęca część garderoby, która nadaje powabności i kobiecości. Częściej jednak noszona była w uprzednim wieku i choć teraz moda na nią wraca, wciąż musi wkupiać się we względu wielu pań.