Less waste z bambusowymi wacikami wielorazowymi

Wielu z nas stara się dbać o środowisko naturalne. Tym bardziej, że coraz więcej mówi się o zanieczyszczeniu środowiska, zmniejszaniu się poziomu wód, globalnym ociepleniu i nadmiernym zaśmieceniem planety. Staramy się ograniczać codzienne odpady. Coraz więcej mówi się o podejściu do życia w duchu less waste. Co możemy realnie więc zrobić dla dobra naszej planety?

Ekologia w bambusowych wacikach wielorazowych

bambusowe waciki wielorazoweJednym z dużych problemów są odpady kosmetyczne. Każda z kobiet zużywa ogromne ilości patyczków higienicznych, chusteczek czy właśnie wacików kosmetycznych. Są one najczęściej wykonane z bawełny, jednak ich ilość jest często zbyt duża, co wpływa na tworzenie niepotrzebnych śmieci. Idealnym rozwiązaniem dla kobiet chcących żyć w duchu zero waste lub less waste są bambusowe waciki wielorazowe. Podejście to namawia do ograniczenia produkcji naszych codziennych śmieci. Idealnie więc sprawdzą się tutaj takie wielorazowe artykuły higieniczne. Takie waciki mają zazwyczaj kształt zbliżony do tych tradycyjnych – owalny lub prostokątny. Takie waciki wykonane są z froty bambusowej – często z domieszką bawełny. Takie waciki możemy stosować bardzo długo, bez obaw że się zniszczą. Wszystkie wacicki wykonane są z dobrej jakości materiałów. Uszyte są bardzo starannie. Producenci dbają o to, aby służyły nam przez bardzo długi czas. Stosujemy je jak zwykłe waciki – zmywamy nimi makijaż uprzednio nakładając na nie odpowiedni kosmetyk do demakijażu tj. mleczko czy płyn micelarny. Dodatkowo płatki te lekko peelingują naszą skórę i złuszczają naskórek. Po takim demakijażu nasza skóra jest odświeżona, gładka i pełna blasku. Swietnie sprawdzą się do użycia u dzieci. Można wygodnie zabrać je ze sobą np. na spacer. Takie waciki idealnie nadają się także w podróż. Wówczas wystarczy wziąć ze sobą 1-2 wacicki zamiast całej torebki tych tradycyjnych. Można je prać w pralce, ale również pranie ręczne zda egzamin. Takie waciki są świetnym rozwiązaniem dla wszystkich którzy chcą oszczędzić pieniądze i zadbać o dobro naszej planety. Pamiętajmy, że nawet takie małe, codzienne działania mają sens. Warto rozważyć zakup takich wielorazowych wacików do demakijażu. 

Coraz więcej osób zwraca uwagę na środowisko naturalne. Świetnym produktem który pozwoli nam na ograniczenie codziennych śmieci higienicznych są wielorazowe wacicki bambusowe. Takie waciki świetnie nadadzą się do demakijażu, do wycierania dziecki, w podróży czy na spacerze. Warto zadbać o los naszej planety stosując produkty wielokrotnego użytku.