Leczenie żylaków za pomocą pijawek

Wiele osób zmaga się z problemem jakim są żylaki. Przede wszystkim nieestetyczny wygląd kończyn dolnych wpływa na pogorszenie samopoczucia pacjentów. Skręcone oraz poszerzone żyły w kolorze niebieskim są bardzo widoczne na skórze. Wielu pacjentów, a zwłaszcza kobiet czuje się przez to mniej atrakcyjnie i rezygnuje z noszenia spódnic oraz sukienek. Ponadto żylaki powodują uporczywe dolegliwości somatyczne takie jak obrzęki, bóle oraz uczucie drętwienia nóg.

Jak leczyć żylaki?

bezpieczne leczenie żylaków pijawkamiIstnieje wiele metod pozwalających na leczenie żylaków. Nie mniej jednak nie wszystkie przynoszą pożądane skutki. Skuteczne, a zarazem bezpieczne leczenie żylaków pijawkami daje świetne efekty terapeutyczne w bardzo krótkim czasie. Pijawki są znane od wielu lat. Były stosowane już przez Egipcjan. Wstrzykują do organizmu człowieka substancję o nazwie hirudyna, która wykazuje działanie przeciwzapalne, przeciwbakteryjne, przeciwbólowe oraz antynowotworowe. Przed przystąpieniem do pierwszego zabiegu leczenia żylaków przy użyciu pijawek pacjent musi zgłosić się do laboratorium analitycznego, aby wykonać niezbędne badania. Przede wszystkim musi wykonać morfologię oraz czas krzepnięcia. Jak wiadomo pijawki wstrzykują do naszego organizmu pewne substancje o działaniu leczniczym, ale również pochłaniają spore ilości krwi. Pacjent, który przystępuje do leczenia za pomocą pijawkami musi mieć prawidłowy poziom hemoglobiny we krwi oraz nie może mieć problemów z krzepnięciem krwi, gdyż to skutkuje trudnościami z zatrzymaniem krwawienia. Pijawki są hodowane w medycznych sterylnych laboratoriach medycznych dzięki czemu są całkowicie bezpieczne dla pacjenta. Cały zabieg wykonuje się z zastosowaniem zasad aseptyki i antyseptyki. Skóra pacjenta jest dezynfekowana za pomocą specjalistycznych preparatów medycznych. Po wykonaniu całego zabiegu zakłada się sterylny opatrunek, który należy zmieniać według potrzeb bądź zaleceń. Każda osoba zajmująca się leczeniem pijawkami posiada niezbędne kwalifikacje oraz doświadczenie zawodowe.

Wiele osób decyduje się na bezpieczne leczenie żylaków pijawkami. Jak wiadomo ostrzykiwanie za pomocą specjalistycznych preparatów medycznych nie zawsze daje pożądane efekty, a zabieg chirurgiczny powinien być ostatecznością. Hirudoterapia pozwala na pozbycie się nieestetycznych żylaków w stosunkowo krótkim czasie. Jest bezpiecznym zabiegiem, który wykonuje odpowiednio wykwalifikowana osoba posiadająca doświadczenie i niezbędną wiedzę. Cały zabieg przeprowadza się z zachowaniem zasad aseptyki i antyseptyki.