Leczenie osteopatyczne skuteczne w przypadku noworodków

Poród jest wyjątkowo trudnym momentem nie tylko dla kobiety, ale także noworodka. Jest on narażony wówczas na duży stres, oddziałują na niego ogromne siły kompresyjne w momencie, kiedy wypychany jest w stronę kanału rodnego. Jego główka ulega wielu naciskom, co często skutkuje zniekształceniami oraz asymetrią. Po przyjściu na świat narażone jest na różnego rodzaju bodźce, które często powodują u niego duży niepokój. W przypadku maluchów, których poród był bardzo trudny, mogą pojawić się także różnego rodzaju zaburzenia, które mają ogromny wpływ na jego funkcjonowanie w późniejszym życiu.

Osteopaci pomagają najmłodszym pacjentom

osteopatia noworodkaMogą one prowadzić do zmian fizjologicznych oraz fizycznych. Są to czynniki, które mogą wpływać negatywnie na kręgosłup malucha, jego jamę brzuszną oraz klatkę piersiową. W efekcie tego dziecko może być niespokojne, płaczliwe. Takie zaburzenia wymagają rehabilitacji. Skuteczną pomoc można uzyskać u osteopaty, którego działania mają na celu zmniejszenie napięcia, jakie związane jest z porodem, a także niwelacja niekorzystnych zmian, jakie podczas niego powstały. Osoby, których specjalnością jest osteopatia noworodka, pomagają maluchom w przypadku problemów z jedzeniem i ssaniem, refluksu, kolki i zaparć. Warto się do nich zwrócić w przypadku, kiedy maluch cierpi na wzmożone napięcie mięśniowe, asymetrię i zniekształcenia głowy. Jego działania charakteryzują się niezwykłą skutecznością, a jednocześnie są bezbolesne i komfortowe dla malucha. Odpowiednio dobrane zabiegi wykazują pozytywne działanie, optymalizują funkcjonowanie układu mięśniowego, szkieletowego, nerwowego i pokarmowego. Wspierają układ immunologiczny i łagodzą stres. Wykorzystuje się je nie tylko w przypadku noworodków, ale także dzieci w późniejszym okresie życia. Niejednokrotnie bowiem na skutek gwałtownego wzrostu pojawiają się u nich różne nieprawidłowości, które są także pogłębiane poprzez niewłaściwą postawę, a także noszenie zbyt ciężkich plecaków. Tego typu problemów nie należy bagatelizować, gdyż zaniedbania stają się często poważnym problemem w późniejszym życiu i powodują wiele dolegliwości bólowych. Osteopata pomaga także dorosłym osobom.

Jego zadaniem jest holistyczne podejście do organizmu każdego pacjenta. Można się do niego zwrócić w przypadku stanów po urazach, bolesności kończyn i pleców, a także bólów głowy i problemów z zatokami. Pomaga w wielu sytuacjach, a jego działania często przynoszą pożądane rezultaty. Stosowane przez niego rozwiązania często okazują się zdecydowanie bardziej skuteczne od stosowania środków farmakologicznych. Lista sytuacji, kiedy warto udać się do osteopaty, jest bardzo długa.