Lampy, które zwalczają owady

 

Okres letni to idealna pora dla rozwoju owadów. W takim okresie możemy na nie natrafić w dużych gromadach. Jest to niezwykle uciążliwe. Napotkać je można w domu, ale również i ogrodzie. Skuteczną metodą w ich zwalczaniu są lampy owadobójcze. Świetnie się sprawdzą, kiedy w sezonie zawiodą wszystkie inne naturalne sposoby na odstraszenie insektów.

Stosowanie lamp owadobójczych

lampy owadobójczeDziałają one w bardzo prosty sposób. Zwabiają owady przy pomocy emitowanego światła UV. Dzięki swojej wysokiej skuteczności są wykorzystywane w restauracjach, barach oraz innych miejscach usługowych. Sprawdzają się również do stosowania w domu oraz na zewnątrz na przykład w ogrodach. Lampy owadobójcze posiadają obudowę wykonaną z metalu lub innego tworzywa sztucznego. Najważniejszym elementem takiej lampy jest jej wabik. Wewnątrz niej montowane jest źródło światła, które wabi owady latające. W zależności od rodzaju lampy różnią się od siebie sposobem działania. Wyróżnia się lamy z siatką rażącą, lepem albo wiatrakiem. Rażące posiadają specjalną kratkę, która jest podłączona do prądu. Owady zwabione światłem trafiają na nią, zostają porażone i spadają do specjalnej tacki, która znajduję się na dole lampy. Taką tackę należy regularnie opróżniać. Lepowe natomiast mają zamontowany specjalny wkład z lepem. Insekty przyczepiają się do niego. Wiatrakowe zasysają owady do środka jednak owad nie jest zabijany tylko trafia do specjalnego pojemnika, z którego można je później wypuścić. Takie rozwiązanie jest polecane dla osób, którym zależy żeby nie zabijać owadów. Lampy owadobójcze są bezpieczne dla człowieka, ponieważ emitują światło UVA. Dawka promieniowania jest niegroźna i niewidoczna dla człowieka. Niektóre lampy wyposażone są w specjalną obudowę, która dodatkowo ogranicza promieniowanie. Zgodnie z normami higienicznymi takie lampy muszą być zamontowane we wszystkich miejscach, w których ma się kontakt z żywnością. Jeżeli zdecydujemy się na ich kupno powinniśmy przede wszystkim określić w jakim celu będą one stosowane. Inną lampę wybierzemy do domu, a inną do pomieszczenia przemysłowego.

Dzięki stosowaniu lamp owadobójczych nie musimy korzystać z chemicznych środków zwalczających owady, które są szkodliwe zwłaszcza dla małych dzieci i kobiet w ciąży. Spędzanie wieczorów bez owadów to jedno z marzeń wielu właścicieli domków jednorodzinnych, którzy posiadają ogródek. Dzięki takiej lampie zamontowanej na zewnątrz taka możliwość istnieje. Są one niezwykle skuteczne i przede wszystkim bezpieczne w użytkowaniu, ponieważ nie zawierają żadnych substancji, które szkodzą człowiekowi.