Kurs nurkowy na terenie Poznania

Jestem pewna, że każdy z nas chociaż raz w swoim życiu oglądał dokumentalne filmy w telewizji, które pokazywały nurków schodzących na naprawdę duże głębokości i podziwiających piękno dna mórz i oceanów. Wtedy też nie raz zdarzało nam się marzyć o tym, że w przyszłości sami będziemy mogli nauczyć się nurkowania i zaczniemy podziwiać piękno podwodnego świata na własne oczy. Okazuje się, że obecnie jest to możliwe, a dodatkowo nie powinno nam sprawiać żadnych trudności. Wystarczy tylko zapisać się na odpowiedni kurs.

Gdzie warto zapisać się na kurs nurkowania?

opłacalne kursy nurkowe w poznaniuObecnie otwiera się coraz więcej szkół, które przygotowują nas do nurkowania. Jedną z popularniejszych placówek jest szkoła w Poznaniu. Wystarczy tylko wpisać w wyszukiwarkę odpowiednie hasło, aby znaleźć stronę internetową szkoły prowadzącej takie kursy. Opłacalne kursy nurkowe w Poznaniu odbywają się pod okiem czujnego i doświadczonego instruktora, co zapewnia bezpieczeństwo, a także dużą dawkę wiedzy. Sam kurs odbywa się w niewielkich grupach liczących maksymalnie sześc osób lub też możemy zdecydować się na zajęcia indywidualne. Sam kurs odbywa się w weekendy, co znacznie ułatwia dopasowanie go do naszego grafiku zajęć w tygodniu. Aby jednak zapisać się na kurs należy spełnić kilka warunków. Podstawą jest ukończony dziesiąty rok życia, a także brak jakichkolwiek chorób układu oddechowego, które utrudniają oddychanie, a także chorób układu sercowo-naczyniowego. Istotne jest również posiadanie własnego sprzętu nurkowego, jednak jeśli go nie mamy to nie będzie to przeszkodą, ponieważ organizatorzy kursu umożliwiają zakupienie sprzętu znanej i polecanej marki na miejscu. Jeśli chodzi o cenę za kurs to wbrew pozorom nie jest ona tak wysoka, jak mogłoby się nam wydawać. Okazuje się bowiem, że niewielka kwota wystarczy, aby móc rozpocząć naprawdę interesującą przygodę z nurkowaniem. Dodatkowym atutem jest możliwość rozłożenia płatności na wiele dogodnych rat, dzięki czemu nie będziemy mieli problemu ze spłatą zobowiązania.

Sam kurs składa się z dwóch części. Pierwsza z nich to część teoretyczna, podczas której zapoznajemy się ze sprzętem do nurkowania, a także z tym jak go stosować. Początkowo teoretycznie poznajemy zasady nurkowania, najważniejsze techniki oraz dostajemy informacje na temat tego, w jaki sposób bezpiecznie zwiększać głębokość, na którą schodzimy. Później, podczas części praktycznej uzyskane informacje wprowadzamy w życie. Co ważne, początkowo zajęcia odbywają się na basenie, a dopiero później ruszamy na otwarte wody.