Kupno windy do wanny

Od urodzenia jestem osobą niepełnosprawną. Z roku na rok mój stan coraz bardziej się pogarsza, dlatego muszę korzystać z coraz większych udogodnień. Ostatnio zaczęłam mieć problemy z kąpaniem się i przechodzeniem do wanny i to mimo tego, że była ona bardzo nisko osadzona i nie musiałam przekładać pojedynczo nóg przy wchodzeniu czy wychodzeniu do niej. Postanowiłam więc poszukać jakiegoś rozwiązania, które pozwoliłoby mi zachować jak największą samodzielność przy tych higienicznych czynnościach.

Zdecydowałam się na nowoczesną windę do wanny

nowoczesna winda do wannyRozmawiałam z kilkoma osobami, które również były niepełnosprawne i miały podobne problemy do moich. Dowiedziałam się, że większość z nich korzysta z wind do wanien, dzięki którym mogą bezproblemowo, praktycznie bez zbędnego wysiłku przenosić się do wanny i wracać z powrotem na swój wózek inwalidzki. Posiadają one bardzo prosty mechanizm i konstrukcję, a nowoczesna winda do wanny wcale nie jest taka droga, jak mogłoby się wydawać. Sprawdziłam w kilku medycznych sklepach internetowych i okazało się, że bardzo dobre modele można dostać już za kilkaset złotych. Są nawet sklepy, które oferują wynajem takich urządzeń na godziny, ale ja doszłam do wniosku, że wolę kupić sobie takie urządzenie na własność. Zamówiłam jeden z najbardziej rekomendowanych przez klientów modeli i już kilka dni później, kiedy przesyłka została do mnie dostarczona, mogłam z niej skorzystać. Z pomocą mojego przyjaciela i brata udało nam się ją złożyć. Nie było to trudne, ponieważ większość konstrukcji była już gotowa i wystarczyło połączyć odpowiednie elementy ze sobą i postawić je w odpowiednim miejscu w łazience. Winda była bardzo solidna, dlatego nie musiałam się obawiać, że się przeważy lub przewróci w momencie, kiedy będę z niej korzystała. Działała ona bardzo szybko i sprawnie, dlatego korzystałam z niej bez większego problemu. Służy mi ona już kilka lat i działa bardzo dobrze, do tej pory nie musiałam jej serwisować ani dodatkowo konserwować.

Zdecydowanie opłacało się kupić takie urządzenie, tym bardziej że udało mi się je dostać w naprawdę bardzo niskiej, przystępnej cenie. Najważniejsze jest dla mnie to, że cała konstrukcja tej nowoczesnej windy jest niezwykle odporna na wilgoć, która jak wiadomo w łazience jest znacznie podwyższona w stosunku do pozostałych pomieszczeń w mieszkaniu. Taka winda jest bardzo prosta w obsłudze dla osób niepełnosprawnych, a przy tym z łatwością można ją utrzymać w nieskazitelnej czystości i higieniczności po użyciu.