Kto w Krakowie zajmuje się pomiarami elektrycznymi?

Od dłuższego czasu miałam duży problem z instalacją elektryczną w moim mieszkaniu. Co jakiś czas światło gasło na kilka sekund, a następnie samo się zapalało. Zdarzało się również, że wysadzało korki i trzeba było samodzielnie je włączyć. Było to dla mnie bardzo uciążliwe, tym bardziej że już kilku elektryków nie mogło znaleźć przyczyny tej usterki. W końcu jeden z elektryków zalecił mi bardzo dobre rozwiązanie, które okazało się skuteczne. Zalecił mi on wykonanie pomiarów elektrycznych, które mogłyby wskazać źródło problemów.

Zalety wykonania pomiarów elektrycznych

pomiary elektryczne w KrakowieZ początku byłam sceptyczna dla takiego rozwiązania, ponieważ już tyle osób proponowało, żeby sprawdzić różne elementy instalacji i w niczym mi to nie pomogło. Elektryk zapewniał mnie jednak, że pomiary elektryczne są bardzo dokładne i rzetelne. Wykonując je można sprawdzić wiele różnych elementów instalacji, na przykład czas reakcji na przeciążenie, sprawność bezpieczników, a także to czy kable w jakimś miejscu nie zaczynają się przepalać. Takie czynności może wykonać tylko elektryk o odpowiednich uprawnieniach i posiadający profesjonalny, fachowy sprzęt. On sam nie mógł się tego podjąć, ponieważ nie miał skończonego odpowiedniego kursu, ale dał mi namiary na bardzo dobrego elektryka, który wykonuje pomiary elektryczne w Krakowie. Postanowiłam spróbować. Zadzwoniłam do tego pana i umówiłam się z nim na najwcześniejszy możliwy termin. Na szczęście nie musiałam zbyt długo czekać. Okazało się, że takie pomiary elektryczne były bardzo skuteczne. Dzięki temu elektryk sprawdził, jaki jest faktyczny stan instalacji w moim mieszkaniu i znalazł źródło mojego problemu. Okazało się, że wszystkiemu winne jest jedno gniazdko, do którego była podłączona lodówka i które powodowało zwarcia i spięcia w instalacji. Elektryk wykonał jego naprawę i od tego momentu problem z wyłączającym się samoistnie prądem, już nigdy się nie powtórzył. Byłam bardzo zadowolona z jego profesjonalnych usług.

Teraz już wiem, że jeśli problemy z prądem pojawiają się co jakiś czas i nie można znaleźć przyczyny problemu, najlepiej jest skorzystać z takich profesjonalnych pomiarów. Są one szybkie i skuteczne, a do tego taka usługa jest stosunkowo tania. Na pewno można wiele zaoszczędzić wykonując je zamiast szukać usterki w pojedynczych gniazdkach i kablach. W dodatku, dzięki wykonaniu tej usługi dowiedziałam się także, że w niedługim czasie będę musiała wymienić kilka bezpieczników, ponieważ są już dosyć zużyte i wkrótce mogą również powodować problemy.