Koty brytyjskie na sprzedaż

Zwierzęta, szczególnie koty i psy są największymi przyjaciółmi człowieka. Jeżeli jesteśmy właścicielami rasowego mruczka, to możemy na nim zarobić jeżeli skrzyżujemy go z rasowym osobnikiem tego samego gatunku. Koty z rodowodem potrafią być bardzo drogie, a zwłaszcza te rzadko występujące. Posiadając legalną, zarejestrowaną hodowlę kotów, możemy je sprzedawać w wyższych cenach. Największym zainteresowaniem cieszą się koty o łagodnych usposobieniu i lubiące towarzystwo człowieka.

Jak sprzedać brytyjskiego kotka?  

sprzedaż kota brytyjskiegoHodowcy kotów rasowych nie narzekają na brak zainteresowania, ponieważ sporo ludzi chce mieć w domu piękną maskotkę w postaci małego mruczka o pięknej sierści z rodowodem. Takie koty mogą brać udział w konkursach i być wystawiane na pokazach, co wiąże się z możliwością otrzymania odznaczenia. Sprzedaż kota brytyjskiego nie powinna stanowić problemu dla dobrego hodowcy, gdyż jest to popularna w Polsce rasa kotów domowych. Posiadają one silną, masywną budowę, krótkie, zaokrąglone łapki i duże głowy z pyzatymi policzkami. Powszechnie występują Brytyjczyki o krótkiej sierści, ale niektórzy hodowcy posiadają odmiany długowłose. Ich umaszczenie może być szare, czekoladowe, białe, albo wielobarwne tak samo jak oczy. Kolor niebieski jest najbardziej pożądany u tej rasy, ale znajdziemy też zwierzęta o rudych oczach wpadających w kolor pomarańczowy, o zielonych i piwnych. Koty te bardzo lubią towarzystwo człowieka i często się domagają pieszczot, dlatego świetnie się sprawdzą w domu, w którym są dzieci. Ich krótka sierść jest bardzo gęsta i miękka w dotyku, ale żeby taka pozostałą, to trzeba ją regularnie szczotkować i pielęgnować. Są bardzo uczuciowymi zwierzętami i troskliwie się opiekują swoim potomstwem nawet do późnych lat jeżeli nie zostaną rozłączone. Brytyjczyki są sprzedawane po około dwa tysiące złotych, a jeżeli będzie to miot championa, to mogą kosztować dużo więcej. Małe, hodowlane kocięta są od samego początku uczone korzystania z kuwety, dlatego nowy domownik nie zabrudzi nam pomieszczeń.

Hodowcy utrzymujący się z hodowli tych pięknych kotów nie mogą narzekać na brak zainteresowania, bo sprzedaje się prawie od razu cały miot. Wyglądem znacznie się różnią od kotów ze schroniska, ale mają tą samą naturę i pragną być głaskane, oraz znajdować się w centrum uwagi jak każdy mruczek. Małe kocięta wyglądają bardzo słodko, a jak dorosną to przypominają wielkie, puchate przytulanki, które aż chce się zabrać do domu. Są one bardzo spokojne, a w czasie wolnym od zabawy i jedzenia, śpią.