Koszenie trawnika – kosiarka traktor

Tylko estetyczny i zadbany ogród może być piękną wizytówką. Przycięte krzewy, podlane kwiaty, jak również skoszony zielony trawnik. Możemy z dumą się nim chwalić przed rodziną i przyjaciółmi nas odwiedzających. Jednak, aby ogród zawsze wyglądał idealnie, musimy o niego odpowiednio zadbać, używając oczywiście dobrego sprzętu. Piękny ogród przecież zachęca wszystkich domowników do przebywania w nim, a tym samym do miłego spędzenia czasu na świeżym powietrzu.

Jaki traktorek do koszenia wybrać?

sprawdzony traktor kosiarka do trawyJednym z głównych pomocnych sprzętów w ogrodzie jest bez wątpienia kosiarka, dzięki której nasz trawnik będzie równy, gęsty i zadbany. W wielu sklepach ze sprzętem ogrodniczym znajdziemy mnóstwo modeli kosiarek, które będą się różniły od siebie m.in.: rodzajem, wielkością, funkcjami oraz ceną. Wybór nasz będzie zależał od indywidualnych potrzeb, wielkości trawnika czy upodobań. W ostatnim czasie bardzo popularne stały się małe traktorki – kosiarki, które z dnia na dzień pozyskują coraz to większą liczbę zwolenników. Sprawdzony traktor kosiarka do trawy jest wyjątkowo wytrzymały, a zamienne części są bardzo łatwe w dostępie oraz w przystępnej cenie. Podczas zakupu traktorka warto zwrócić uwagę na odpowiednią moc oraz rodzaj silnika, pojemność zbiornika paliwa, jak i kosza na trawę. Ważna będzie również szerokość koszenia oraz liczba noży. Używając kosiarki w postaci funkcjonalnego traktorka, jesteśmy w stanie zaoszczędzić mnóstwo cennego czasu, ponieważ kosi znacznie szybciej niż zwykle modele spalinowe lub elektryczne. Dodatkowo traktorek jest bardzo wygodny, ponieważ umożliwia nam kosić trawę, siedząc oraz posiada regulację, by dostosować wysokość siedzonka do naszych potrzeb. Traktorek to sprzęt wielofunkcyjny, oprócz koszenia pomoże nam w codziennych zajęciach, więc podczas zakupu dobrze będzie się zainteresować modelem z możliwością dołączenia dodatkowego osprzętu do traktorka. W ten sposób będziemy mogli zimą odśnieżać teren lub korzystać z przyczepki z piaskarką a dzięki przyczepce w wygodny sposób przewozić opał czy inne potrzebne rzeczy.

Aby skosić nie za duże powierzchnie trawnika, wystarczy nam mały traktorek, jednak do dużo większych przestrzeni będziemy musieli rozejrzeć się za mocniejszymi i większymi modelami. Traktorki do koszenia trawy nie należą do tanich sprzętów, jednak kupując modele u pewnych i sprawdzonych producentów otrzymujemy gwarancję, dzięki której mamy pewność, że sprzęt posłuży nam przez długie lata. Cena za traktorek to średnio od około 7000 do nawet 30000 złotych za sztukę.