Korekcyjne okulary ochronne

Jednym z największych problemów, jakie pojawiały się na meczach była niemożliwość używania okularów korekcyjnych. Koledzy z wadami wzroku często improwizowali jak tylko było to możliwe, gdyż często nie mogli uczestniczyć w grze bez okularów, głównie używając gogli ochronnych zakładanych na same okulary. Nie było to jednak idealne rozwiązanie, gdyż okulary korekcyjne miały tendencję do zaparowywania, niesamowicie utrudniając grę. Nawet najlepiej wentylowane gogle nie były na tyle skuteczne, by wyeliminować owy mankament.

Ochronne okulary z korekcją wzroku od Uvexa

okulary korekcyjne uvexNiektórzy preferowali używanie szkieł kontaktowych, choć podczas gry zdarzało się iż dość łatwo wypadały i ulegały uszkodzeniu, lub też gubiły się w polu. Jeszcze inni zaczęli od jakiegoś czasu używać nakładek na okulary od najbardziej sprawdzonych producentów, choć ich wybór był dość ograniczony. Niedawno, jednak, w sprzedaży pojawiły się okulary korekcyjne Uvex, mające bardzo szeroki wybór szkieł. Owe okulary były pełnoprawnym sprzętem ochronnym, przeznaczonym dla osób pracujących w zakładach przemysłowych czy warsztatach, wymagających stałego noszenia ochrony oczu. Okulary te posiadały takie same szkła ochronne, doskonale osłaniające oczy przed wszelkimi opiłkami obrabianych materiałów czy iskrami, podobnie jak modele standardowe, choć od nich różniły się oprawkami, na które zakładane były szkła korekcyjne. Szkła te były zakładane pod szybkami ochronnymi, więc były tak samo dobrze osłonięte przed wszelkimi uszkodzeniami, z racji ich większej delikatności i podatności na uszkodzenia. Umożliwiały jednak bezproblemową pracę osobom z nawet dużą wadą wzroku, gdyż większość modeli była przygotowywana na zamówienie, i dostosowana do potrzeb konkretnego użytkownika. Mimo szerszych oprawek, umożliwiających montaż szkieł korekcyjnych, okulary te były tak samo wygodne jak modele ze standardowymi oprawkami, i sprawdzały się równie dobrze zarówno w pracy, jak i podczas gry, a nawet i codziennego użytkowania, gdyż widok takich okularów używanych jako okulary przeciwsłoneczne nie był rzadkością.

Bardzo wiele popularnych modeli okularów ochronnych Uvexa posiadało możliwość wymiany oprawek na odmiany umożliwiające używanie szkieł korekcyjnych, i były coraz częściej widywane na meczach, gdyż zastępowały kolegom dotychczasowe niewygodne gogle. Jednocześnie zapewniał tak samo dużą, a czasem i większą, ochronę oczu przed wszelkimi obrażeniami i należały do jednych z najbardziej wielozadaniowych okularów w sprzedaży.